Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Fico je stále v ohrožení života: Ohavný zločin, rozčiluje se Putin nad atentátem

Vladimir Putin se vyjádřil k útoku na Roberta Fica.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Vyjádření

Slovenský premiér Robert Fico (59) je po pětihodinové operaci stále v ohrožení života. Podle informací ředitelky nemocnice v Banské Bystrici Miriam Lapuníkové je jeho stav stabilizovaný, ale nadále velmi vážný a zůstává na jednotce intenzivní péče. Předsedu vlády několikrát ve středu odpoledne střelil Juraj Cintula. Jeho čin odsoudila řada světových politiků, své k tomu řekl i ruský prezident Vladimir Putin (71), jak uvedl web RBC.

Stav Roberta Fica je stále velmi vážný. Slovenský premiér byl ve středu ve městě Handlová postřelen atentátníkem Jurajem Cintulou. Následně byl s několika střelnými poraněními převezen do Banské Bystrice, kde podstoupil pětihodinovou operaci.

O jeho současném zdravotním stavu promluvila podle iDnesu ředitelka nemocnice F. D. Roosevelta Miriam Lapuníková. Podle ní Fica operovaly dva týmy, chirurgický a traumatologický. „Pacient měl početná střelná poranění,“ řekla s tím, že premiér stále zůstává na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je nadále vážný.

Reakce Vladimira Putina

Předseda vlády měl být zasažen několika ranami do břicha a ruky. Padnout mělo 4 až 5 výstřelů. „V průběhu noci se podařilo lékařům stabilizovat stav pacienta a v tuto chvíli probíhají další úkony, které mají směřovat ke zlepšení stavu,“ uvedl ministr obrany Robert Kaliňák.

Atentát překvapil nejen Evropu, ale i celý svět. Zareagovali největší představitelé vrcholové politiky, mezi nimiž nechyběl ani ruský prezident Vladimir Putin. „Je to ohavný zločin, který nelze ospravedlnit,“ uvedl muž, který stále vede válku na Ukrajině. „Roberta Fica znám jako odvážného a odhodlaného člověka. Pevně doufám, že tyto vlastnosti mu pomohou překonat tuto těžkou situaci,“ dodal podle webu RBC.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy