Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Feri promluvil o slavném nahém videu a sebevraždě: Jsem připraven se hájit, řekl

Dominik Feri čelí obvinění ze znásilnění.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
soud

Expolitik Dominik Feri se před čtvrtečním jednáním soudu, který projednává obvinění jeho osoby ze znásilnění, vyjádřil k tomu, zda video, na kterém nahý komusi sděluje „seš úplně, úplně retardovaná. Úplně. A já jsem úplně nahej“, je pravé. Feri to potvrdil, podle něj bylo video určeno kamarádce. „Na videu jsem já, dokonce vám mohu říci, komu je adresované. Je to moje blízká kamarádka,“ uvedl podle serveru iDnes.cz Feri.

U Městského soudu pro Prahu 3 pokračuje ve čtvrtek soudní jednání s obžalovaným exposlancem za TOP 09 Dominikem Ferim. Na místě celý soudní proces sleduje tým eXtra.cz. Na programu byl výslech soudních znalců a především dvou poškozených dívek. Kvůli tomu bylo jednání už od rána neveřejné.

Feri se před samotným líčením krátce bavil s novináři. Vyjádřil se mimo jiné ke slavnému videu, které se objevilo na internetu v srpnu 2021, několik měsíců po vypuknutí jeho kauzy. Expolitik je na něm nahý a komusi říká: „Seš úplně, úplně retardovaná. Úplně. A já jsem úplně nahej.“

Feri k podivnému videu: Je to způsob komunikace s kamarádkou

V době, kdy se video objevilo, se objevily spekulace, zda nejde o takzvaný deep fake, tedy že ho někdo vytvořil pomocí umělé inteligence. Nyní však sám Feri pravost videa potvrdil. „Na videu jsem já, dokonce vám mohu říci, komu je adresované. Je to moje blízká kamarádka,“ řekl Feri podle serveru iDnes.cz. „Máme spolu dobré, téměř sourozenecké vztahy. Je to způsob komunikace mezi námi, není to adresované nikomu z tohoto řízení,“ doplnil.

Expolitik zároveň řekl, že neví, jak se záběry dostaly na veřejnost. „Možná to bylo něco hackerského, protože se to objevilo zničehonic,“ míní.

Bývalý člen TOP 09 se vyjádřil rovněž k události z května 2022, kdy ho odvezla záchranná služba a podle některých informací se měl pobodat. „Je to moje soukromá věc. Dlužno je také říci, že jsem zcela psychicky v pořádku. Jsem připraven se v řízení hájit. A musím dodat, že z toho nelze dovozovat žádné přiznání. Asi se k tomu v rámci hlavního líčení dostaneme, ale je znalecky konstatováno, že jsem způsobilý,“ uvedl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy