Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Fantazie! České hokejistky vybojovaly na MS historicky první medaili, utrhly bronz

Ženské hokejistky porazily Finsko.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Hokej

Sen se stal skutečností! České hokejistky vůbec poprvé v historii dokázaly vybojovat cenný kov na mistrovství světa. Lvice se zvládly oklepat ze sobotního debaklu proti USA a v boji o bronz dokázaly po skvělém výkonu přetlačit Švýcarky. Tým kolem kapitánky Aleny Mills tak napodobil mužskou reprezentaci, která na jaře taktéž vybojovala třetí místo na MS ve Finsku. Zápas jsme sledovali v přímém přenosu.

České hokejistky v neděli čekal nelehký úkol. V sobotu schytaly v semifinále debakl 1:10 od reprezentačního výběru USA a jejich sebevědomí, kdy na MS neprohrály ani jeden zápas, dostalo tvrdou ránu. Kanadská trenérka českého týmu Carla MacLeod ale zvládla své svěřenkyně namotivovat, aby sebraly všechny své síly a daly je do boje o bronz.

Rychlý gól

Češky už od prvních minut dokazovaly, že touží po naplnění medailového snu, a v osmé minutě za to byly odměněny gólem z hokejky Natálie Mlýnkové. Vedení lvicím ale dlouho nevydrželo a o čtyři minuty později bylo srovnáno na 1:1. Navíc vzápětí obdržela Daniela Pejšová dvouminutový trest za podrážení.

Oslabení ale české reprezentantky ustály a Pejšová dostala nabídku v podobě přihrávky od Daniely Láskové k tomu, aby se vykoupila. Pohledná kanonýrka neváhala a z úniku překonala švýcarskou gólmanku. Češky si tak vzaly vedení zpět.

Urputný tlak Švýcarek

Ve druhé třetině pak přidala další gól Vendula Přibylová, načež pohodlný náskok navýšila o několik minut později Natálie Mlýnková svým druhým gólem v utkání. Švýcarky věděly, že pokud chtějí po bronzu získat svou historicky druhou medaili z mistrovství světa, musí zabrat. Od třetí třetiny se tak tlačily do české brány a jejich snaha byla odměněna v podobě gólu na 4:2.

Zásah jakoby Švýcarky polil živou vodou a naopak české reprezentantky utlumil. Poslední desetiminutovka tak byla hrou na jednu bránu - tu českou. Hokejistky se lvem na dresu se ale mohly opřít o skvělé výkony brankářky Kláry Peslarové, která za svá záda už nepustila jediný puk.

I díky ní spoluhráčky ustály drtivý nátlak soupeřek a mohly slavit historicky první medaili z mistrovství světa. Hokejistky tak napodobily muže, kteří na jaře získali bronz na MS v Helsinkách, a především potvrdily vzrůstající kvalitu ženského hokeje v České republice.