Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Fantastický Pastrňák! Tápající tým polil živou vodou. Češi spustili proti Lotyšům uragán

David Pastrňák předvedl proti Lotyšům skvělý výkon.
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
ms v hokeji

To byl fičák! David Pastrňák polil tápající nároďák doslova živou vodou! Útočník Bostonu poprvé nastoupil za českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Tampere a okamžitě začal léčit skomírající ofenzivu. Jeden gól dal, na jeden přihrál a na ledě sršel obrovským sebevědomím. I díky němu předvedli Češi třetinu snů a ve svém čtvrtém vystoupení na turnaji si vylepšili reputaci. "Vyhráli jsme důležitej zápas," liboval si v rozhovoru pro Českou televizi 25letý křídelník po triumfu nad Lotyši 5:1.

Aklimatizace ani adaptace na širší kluziště nedělala Davidu Pastrňákovi potíže. „Možná jsem ze začátku zbytečně moc lítal a spíš jsem se bál, abych trefoval bránu, protože rozměry jsou trochu jiné, ale herně mi to vůbec nevadilo. Naopak, trochu pomáhalo,“ usmál se v rozhovoru pro Českou televizi.

Pastrňák ukázal, že patří v současné době k nejlepším hráčům na světě. Vymýšlel, nahrával a střílel. Nastoupil v elitní formaci s výborně hrajícím Romanem Červenkou a ostříleným Davidem Krejčím, s nímž okamžitě oprášil spolupráci z Bostonu. Na ledě si oba úžasně rozuměli a hráli naslepo, o čemž svědčí situace z 19. minuty, kdy Krejčí poslal puk na zadní tyč, kam teprve dojížděl bostonský křídelník, který kotouč bez potíží nasměroval do poloprázdné branky.

„Tohle vypovídá o tom, jakej je Krejča hráč. Neskutečně čte hru a já vím, že s ním musím být vždycky připravenej. Dal mi to přesně na forhend a pro mě to bylo jednoduché zakončení,“ prohlásil havířovský rodák, jenž po čtyřech letech startuje na MS a v kabině slyší češtinu. „Je to už nějakej rok, kdy jsem byl v šatně s českými klukama, s kustody... Je hezký slyšet české písničky v šatně, užívám si to tady,“ řekl muž, který se pokouší překonat zdrcující období po loňském úmrtí jeho šestidenního synka Vigga. V nedávném rozhovoru s americkými novináři, které publikovalo eXtra.cz, prozradil, že hokej šel v této sezoně stranou.

Přesto v základní části NHL nasázel 40 gólů a fazónu si evidentně přivezl i do Finska. Po úvodním buly se odehrálo pouhých 17 vteřin a Pastrňák už měl na kontě dvě střely na branku, přičemž s tou druhou měl gólman Merzlikins značné starosti.

Češi předvedli střelecký uragán. V čase 6:41 už svítil na ukazateli stav 3:0, po úvodní periodě to bylo dokonce 5:0. Hotovo! Vymalováno! Jalonenova parta poté trochu ubrala plyn, přesto v klidu dokráčela k druhému vítězství na tomto šampionátu.

Bude Vrána v pořádku?

Příchodem Pastrňáka se herní projev mužstva ohromně zvedl. Procitli borci, od kterých se čeká, že potáhnou tým. Ožil třeba Hertl, který si připsal gól a asistenci. Jedinou kaňkou bylo zranění Vrány, jehož u mantinelu trefil kolenem Batna. Útočník Detroitu zamířil s bolestivou grimasou v obličeji na střídačku, poté zkusil ještě jedno střídání, aby následně odkulhal do kabiny. Pozitivní zprávou je, že se na třetí třetinu vrátil a zápas dohrál.

Čeští hokejisté se po dni volna střetnou v sobotu od 19:20 hodin s Norskem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy