Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

eXtra.cz za hranicemi: Noc v džungli, po stopách Babiše ve Francii a nebezpečná cesta na Ukrajinu

eXtra.cz slaví 10 let: Noc v džungli a nebezpečná cesta na Ukrajinu
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 31 fotografií
10 let eXtra

Redakce eXtra.cz slaví kulatiny! Už deset let přináší čtenáři zajímavé zprávy nejen z nablýskaného světa českých a zahraničních celebrit, ale informuje i o domácí politické scéně a otevírá ožehavá témata. Za dobu existence vyjeli naši redaktoři kvůli reportážím několikrát za hranice naší země. Pojďme si společně připomenout "eXtrácké stopy" ve světě.

Podnik, kde došlo k tragédii

Redaktoři eXtra.cz se v roce 2018 vydali do Turecka na místo, kde došlo k popálení známé youtuberky Týnuš Třešničkové. K hrůzně vypadající nehodě došlo tenkrát v istanbulské luxusní restauraci během kuchařské show.

Kráska skončila v nemocnici s popáleninami na 35 % těla, její tehdejší přítel Viktor Hajíček, se kterým jsme byli ve spojení, byl popálen na 15 %.

Náš tým v Turecku navštívil jak nemocnici, kde oba leželi, tak i podnik Nusr-Et, ve kterém k tragédii došlo.

Survivorem na vlastní kůži

Na začátku ledna 2022 vyrazila redakce na pustý ostrov v Dominikánské republice. Náš tým si tak mohl vyzkoušet na vlastní kůži život soutěžících v drsné show Survivor.

Vyzkoušeli jsme jak některé z her o imunitu, tak i přenocování v džungli plné nebezpečně vypadající havěti a zvěře - bez jídla, ohně, ale také přístřešku.

Válka na Ukrajině

Pár dnů po vypuknutí války na Ukrajině se náš tým zpravodajů vydal na slovensko-ukrajinské hranice. Na místě měli možnost vyzpovídat ženu, která doslova prošla peklem. Ljuba (43) i s dcerkou utekla z těžce ostřelovaného Chersonu, zatímco její manžel zůstal ve městě, aby bojoval s ruskou armádou.

Dále si s námi promluvil student medicíny Kyril, který se rozhodl jet bránit Kyjev před ruskou armádou. V upřímné zpovědi, ve které ukázal ukrajinskou kuráž a odvahu, popsal, co ho motivuje nasadit svůj život a postavit se nepříteli. Tato cesta patřila mezi ty nejemotivnější. Viděli jsme na vlastní oči pohromu, kterou rozpoutal ruský prezident Vladimir Putin.

Za Babišem do Francie


Na konci listopadu jsme se vydali zmapovat francouzské městečko Mougins na jihu země, kde měl expremiér Andrej Babiš honosný zámeček Château Bigaud a michelinskou restauraci Paloma. Obě dvě lokality jsme řádně prozkoumali a zdokumentovali.

Po čase stráveném s místními jsme zjistili, že si šéf hnutí ANO vybral parádní zašívárnu. Pokud totiž nejste místní, tak tu po vás neštěkne ani pes.

Vánoční trhy u sousedů

Konec roku jsme věnovali tradičním vánočním trhům, které k adventnímu času neodmyslitelně patří. Vyrazili jsme za nimi do polského Krakova a německých Drážďan.

Na místě naši redaktoři zmapovali nejen výběr produktů, které na místě můžete pořídit, ale i jejich ceny.

Ve společnosti krásek

Začátek letošního roku jsme odstartovali v luxusní exotické destinaci - Dubaji. Zde jsme se zúčastnili soustředění 11 finalistek Miss Czech Republic 2023. Kromě focení na nejvyšší budově světa Burdž Chalífa jsme s nimi zajeli i do rozpálené pouště.

Tam jsme spolu s dívkami strávili několik hodin až do západu slunce. O lelkování na pláži jsme si vážně mohli jen nechat zdát, za to adrenalinu bylo víc než dost. Vyzkoušeli jsme si jízdu terénními auty a došlo i na "let" mezi mrakodrapy.

Fotky z našich cest si můžete prohlédnout v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy