Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Eva Pavlová v růžovém saténu: Modelem vzbudila obdiv na slavnosti v Národním muzeu

Prezident Pavel se svou chotí Evou v Národním muzeu.
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
eva pavlová

Slavnostní shromáždění v Národním muzeu v Praze ve středu večer připomnělo 205. výročí od jeho založení. Na akci s projevem vystoupil prezident Petr Pavel, premiér Petr Fiala a ministr kultury Martin Baxa (oba ODS). Ředitel Národního muzea Michal Lukeš příležitosti využil k předání medailí Františka Palackého. Hlava státu dorazila do historické budovy v doprovodu své manželky a první dámy Evy Pavlové, čehož byla svědkem i redakce eXtra.cz. Právě prezidentova choť zaujala svým decentně elegantním modelem.

Eva Pavlová pro slavnostní příležitost zvolila saténové šaty ve starorůžovém odstínu a kabátek stejné barvy. Svůj outfit doplnila černým psaníčkem ve tvaru půlkruhu s poutkem na zápěstí, náhrdelníkem připomínajícím korále a zlatavými lodičkami na širším podpatku, jak zachytila naše fotoreportérka.

První dáma tak tentokrát znovu oblékla šaty – poté, co se na dětském dni Pražského hradu objevila v ležérní džínové bundičce.

Slavnostního večera se kromě prezidenta Petra Pavla a jeho ženy zúčastnili také premiér Petr Fiala, ministr kultury Martin Baxa nebo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Hlava státu ve svém projevu apelovala, aby kvalita vzdělávání a rozvoj vědy zůstaly celospolečenskou prioritou České republiky, a to i navzdory obtížím, kterým dnešní doba čelí. Pokud podle něj chce Česko patřit k zemím, které v mezinárodním měřítku určují tempo v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, nesmí váhat podpořit tyto oblasti dostatečnými zdroji, citovala Pavla ČTK.

Ředitel muzea rozdal medaile

Vedle oslavy 205. výročí založení Národního muzea akce připomínala i 225. výročí narození historika a politika Františka Palackého. Ten podle prezidenta neodmyslitelně spojil svůj život s Národním muzeem. Řekl, že na počátku jeho přínosu byl chlapecký zápal pro bádání a vzdělávání. „Právě vášeň učit se novým věcem se stala nejen základem jeho příspěvku k budování zdejších muzejních sbírek, ale i příspěvkem k budování moderního českého národa,“ uvedl.

Ředitel Národního muzea Michal Lukeš v rámci slavnostního večera ocenil za významný přínos pro Národní muzeum pět osobností medailí Františka Palackého. Ocenění dostala předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová, ekonomická náměstkyně Národního muzea Marika Bártová, generální ředitel Slovenského národního muzea Branislav Panis, emeritní generální ředitel Národního muzea Milan Stloukal a odborný pracovník Paleontologického oddělení Národního muzea Vojtěch Turek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy