Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Dva mrtví muži v Macoše: Jeden z nich si před pádem do propasti prostřelil hlavu

Propast Macocha.
Zdroj: Profimedia
sebevražda

Jihomoravská propast Macocha není jen atraktivní turistická destinace, ale toto místo přitahuje také sebevrahy. Nyní se rozhodl ukončit svůj život muž, který byl podle informací CNN Prima News dozorcem v nedaleké věznici v Kuřimi u Brna. Muž se těsně před pádem ještě zastřelil. Na stejném místě pak našli dalšího mrtvého muže.

Další oběť ukončila svůj život v propasti Macocha na jihu Moravy. Tentokrát do ní skočil muž středního věku. Podle zjištění CNN Prima News má jít o dozorce z nedaleké věznice v Kuřimi u Brna. Muž zároveň ještě před samotným pádem do hlubiny si prostřelil hlavu svou zbraní. Na stejné místo vyjížděli policisté spolu s hasiči i v pondělí. Na dně propasti našli dalšího mrtvého muže. "K propasti jsme přijeli před devátou hodinou. Totožnost obou mrtvých známe," sdělil TN.cz mluvčí policie Pavel Šváb.

U těla muže nalezli průkaz dozorce a střelnou zbraň

„Blanenští kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí muže, ke kterému došlo v pátek nad ránem v propasti Macocha,“ potvrdil pro CNN Prima News policejní mluvčí Pavel Šváb k mrtvému dozorci.


Jeho tělo, u kterého ležel průkaz vězeňské služby, našli druhý den ráno průvodci. Policisté pak na místě měli objevit i střelnou zbraň. „O této nešťastné události víme, nicméně Vězeňská služba ČR dosud žádné oficiální ani bližší informace neobdržela, tudíž se k případu úmrtí v tuto chvíli vyjádřit nemůžeme,“ sdělila zmíněnému serveru mluvčí Vězeňské služby České republiky Markéta Prunerová.

Loni do Macochy skočila maminka se dvěma dětmi

Není to první podobná tragédie na tomto místě. Velkou pozornost vyvolal případ z loňského června. Svůj život tehdy skokem do Macochy ukončila matka se svými dvěma dětmi.

Matce mělo být kolem třiceti a dětem dva a čtyři roky, spíše ještě méně. K propasti přijela autem s poznávací značkou Moravskoslezského kraje, které nechala na nedalekém parkovišti u horního můstku. Policie vůz zapečetila. Předtím, než trojice skočila, poseděla u stánku s občerstvením, který se u propasti Macocha nachází.

„Žena seděla s dětmi asi půl hodiny před stánkem, kde prodávám. Z kočárku vyndala malé dítě a chovala ho. Podle oblečení to bylo děvčátko. Vedle seděla starší, asi tříletá holčička. Později jsem od horního můstku zpovzdálí slyšela hodně silný dětský pláč a křik. Pak vyběhl číšník a ještě někdo. Křičel: Paní, nedělejte to, nedělejte to! A pak zazněl další výkřik. To asi jak žena skočila. Když jsem tam doběhla já, byl na vyhlídce už jen opuštěný kočárek. Jak se to seběhlo, nevím. Je to velké neštěstí a tragédie pro tu rodinu. Nechápu ale, proč musely zemřít i malé děti, ty přece za nic nemohly,“ popsala tehdy pro Moravskoslezský deník svědkyně tragické události.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy