Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dubaj pod vodou: Místo silnic řeky, letiště nefunguje, obchody jsou zavřené, popsala Ivana

Povodně v Dubaji.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Povodně

Dubaj je doslova ochromená mohutnými dešti, které se na město ve Spojených arabských emirátech přiřítily. Kvůli záplavám byla odkloněna letecká doprava, místo silnic jsou řeky a o život přišel při přírodní katastrofě nejméně jeden člověk. Redakce eXtra.cz zkontaktovala ženu, která se nachází přímo v Dubaji, a ta blíže popsala situaci v nejlidnatějším městě země.

Dubaj je pod vodou. Při mohutných deštích, které trvají již několik dní, se město doslova ocitlo pod vodou. Redakce eXtra.cz kontaktovala ženu, která se v Dubaji momentálně nachází a která blíže promluvila o současné situaci. „Byly odvolané lety. Dubaj je zcela paralyzovaná. V obchodním domě Dubai Mall bylo po kotníky zalité první poschodí a celé centrum bylo zalité vodou. Byty, obchody a potraviny jsou zavřené. My jsme odlétali z Abu Dhabi, které bylo také pod vodou. Bylo to peklo,“ nechala se slyšet Ivana.

Na videích, která kolují sociálními sítěmi, jsou vidět zcela zatopené ulice v centru města, v nákupních centrech se lidé brodí vodou. Značková auta za miliony plavou ve vodě, letadla mají problém vzlétnout, jelikož celá ranvej i letiště jsou pod vodou.

Chybí kanalizace

Na mnoha místech města chybějí odvodňovací systémy, i z toho důvodu vznikají tak mohutné povodně, a to i v centru. Úřady musely do ulic vyslat cisterny, které vodu odčerpávaly.

„Nejsou připravení, nemají kanály a kanalizaci. A to, co mají, nestačí k tomu, aby to odneslo vodu, která přišla. Včera pršelo celou noc. Nedalo se jezdit auty. Musíš sedět někde na vysokém místě a čekat, až voda klesne,“ prozradila dále redakci eXtra.cz.

Jeden muž zemřel

Vláda Spojených arabských emirátů popsala déšť jako nejhorší za posledních pětasedmdesát let. Od pondělní noci do úterního večera dopadlo v Dubaji 14,2 cm srážek, což je v pouštním městě průměrné množství srážek za rok a půl.

Při povodních zemřel nejméně jeden postarší člověk, jak upozornil Reuters.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy