Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Kontroverzní Superdebata na Primě: Divákům vadil hluk v publiku, Tománková se ale dočkala velké pochvaly

Superdebata na CNN Prima News: Byla to fraška, píší diváci
Zdroj: se souhlasem CNN Prima News, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
prezidentské volby

Včerejší Superdebata na Primě se nesla v hodně zvláštním duchu. Do diskuze podle očekávání dorazili pouze Danuše Nerudová s generálem ve výslužbě Petrem Pavlem, Andrej Babiš, jak již s předstihem avizoval, nedorazil. Superdebata byla spíš tedy duelem, během kterého hrálo velkou roli i publikum. Právě to bylo na sociálních sítích hojně kritizováno. 

Středeční debata, kterou pořádala televize CNN Prima News, vzbudila hodně negativních emocí na sociálních sítích. Tentokrát se lidé nerozčilovali tolik na moderátory, jako tomu bylo po nedělní debatě na ČT, ale spíše nad formátem a celkovým pojetím debaty. Po každém delším časovém úseku, kdy hovořil jeden z kandidátů, se strhla bouře v hledišti.

Našli se ale i ti, kterým se nezamlouval moderátorský výkon dvojice Terezie Tománková a Petr Suchoň. A to zejména jeden z ní. "Nejhorší byl Suchoň," napsala stručně do komentáře pod facebookový příspěvek Primy k SuperdebatěJarmila Santler Liskova. Ne všichni však situaci viděli stejně. "Terezie Tománková je velmi profesionální a debatu zvládla s přehledem," myslí si Jana K.

Chování jak na tržišti

Největší zloba se však snesla na přítomné diváky, kteří svými hlasitými reakcemi a častým skandováním připomínali spíš fanoušky na fotbalovém zápase než pozorovatelé debaty kandidátů na prezidenta. "Je to sportovní utkání, nebo debata? Nedá se na to koukat," napsala Michaela Gubianová. "Mě spíše zaráží úroveň celé debaty. Kdyby lidé pouze tleskali o.k., ale tohle bučení a pískání byla katastrofa, jak na trhu. Zvládl jsem deset minut a pak jsem to přepl z tohoto důvodu," přidal se Jiří Tišler.

Další našli určité spojení i s oblíbenou hudební soutěží. "Chování těch lidí ve studiu to celé deklasuje. Připomíná to nějakou blbou SuperStar. Nekoukatelné, jste amatéři," napsal Lukáš Sláma. Lidé si také vzpomněli na nedělní Superdebatu ČT a zpětně uznali, že ta na tom byla ještě dobře. "A to nadávají na ČT, že je nekorektní. Ten komparz je fakt hnus, ale za to nemůžou kandidáti, ale asi samotná Prima," podělil se o svůj názor Karel Sláma.

Během celého večera navíc lidé mohli hlasovat o tom, kdo jim přijde, že debatu zvládá lépe. Vítězem se stal s přehledem generál Petr Pavel, který deklasoval Nerudovou ziskem více než 70 % hlasů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy