Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Drsná hádka Filipa Turka s Danuší Nerudovou. Politička se mu smála, když mluvil o zesnulé matce

+ Další fotografie

Před volbami do Evropského parlamentu houstne atmosféra. V debatě na CNN Prima News se v pondělí střetli Danuše Nerudová (STAN) a Filip Turek (Přísaha a Motoristé). „Turek vyvolává strach v lidech a pak jim nabízí jednoduché řešení. Prodává stroje, které vyléčí rakovinu, nebo knihu, která doporučuje pít Savo,“ pustila se Nerudová do Turka, jehož podnikání nazvala "šmejdstvím". Ten uvedl, že na zmíněnou knihu zdědil autorská práva poté, co mu zemřela matka.

V ostrou hádku vygradovala pondělní debata dvou kandidátů do Evropského parlamentu na CNN Prima News. Proti sobě zasedli kandidát Motoristů sobě Filip Turek a za hnutí STAN Danuše Nerudová. Spor se kromě jiných témat rozhořel ohledně knihy „Paraziti v nás“, ve které autorka, Turkova matka Eleni, kritizuje lékařskou vědu a nabízí vlastní teorie o příčinách nemocí.

„Turek vyvolává strach v lidech a pak jim nabízí jednoduché řešení. Prodává stroje, které vyléčí rakovinu, nebo knihu, která doporučuje pít Savo,“ řekla Nerudová o Turkovi. "Já bych chtěla říci, že v byznysu se to nazývá šmejdství a prodejci hrnců. Jak se to nazývá v politice, to nevím," přidala ještě vzápětí.

Filip Turek: Vy jste celá fejk

Kniha Paraziti v nás

  • V knize, kterou napsala matka Filipa Turka Eleni, autorka kritizuje lékařskou vědu a nabízí různé teorie o příčinách nemocí.
  • Tvrdí, že za většinou nemocí stojí nerozpoznaní parazité a těžké kovy, a předkládá neověřené metody léčby, jako jsou biorezonanční přístroje nebo pití zředěného toxického bělidla.
  • Tato tvrzení jsou lékařskou vědou odmítnuta a varují před nimi i odborníci.
  • Kniha také cituje Jima Humbla, který tvrdil, že pití zředěného bělidla může vyléčit jakoukoli nemoc, včetně rakoviny nebo HIV.
Turek na to odpověděl, že knihu vydal po své matce, která již zemřela. "Zemřela mi matka a já jsem zdědil autorská práva na knihu, kterou napsala. Po tragické smrti jsem se snažil pomoci mojí sestře. Oni mají nějakou ezo představu o světě a já jsem založil s.r.o," řekl. „Sestra dodělala dotisk, takže jsem tam uveden, ale já tu knihu ani nečetl,“ dodal, zatímco se Nerudová zeširoka usmívala. (To následně zpochybnil Vojtěcha Pecka na síti X . Podle něj měla kniha vyjít půlroku před úmrtím jeho matky, pozn. red.).

"Vy jste celá fejk, vy jste kompletně fejk," zaútočil následně na Nerudovou. "Já to považuji za nezodpovědné," kontrovala Nerudová.

"Já považuji za nezodpovědné vytahovat fámy. Já taky nevytahuji, co jsem se doslechl o vašem manželovi a synovi. Jestli budete urážet moji zemřelou mámu, tak to se omlouvám," řekl následně Turek.

Nerudová měla během debaty svůj typický úsměv, což Turka rozdráždilo. "Já jsem zdědil autorská práva knihy, přijde vám to vtipné?" tázal se jí.

Danuše Nerudová: Vy těžíte ze zoufalství lidí

Nerudová ale pokračovala ve své kritice. "Přijde mi neuvěřitelné, že někdo, kdo je uveden v tiráži knihy, myslí, že nenese společenskou odpovědnost. Jestliže vydávám knihu, kde se propaguje, že na autismus se má pít savo, tak snad mám nějakou společenskou odpovědnost. Nebo Hulda Clark, že na rakovinu funguje nějaký Zapper, a sama pak umřela na rakovinu. Vy těžíte ze zoufalství lidí, kteří mají rakovinu, a prodáváte jim za 150 tisíc přípravek," nenechala se však odbýt Nerudová.

"Na rozdíl od vás jsem nedělal nikde v žádných predátorských časopisech a nebyl jsem obviněn z plagiátorství,“ oplatil jí Turek v debatě, kde se spíš než volební program vytahovaly soukromé věci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy