Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Dramatický začátek školy v Praze: Žák čtvrté třídy napadl učitelku přímo v hodině

Výuka
Zdroj: Profimedia
Napadení

Na Základní škole Zárubova v Praze 12 ve středu napadl žák učitelku, která utrpěla lehké zranění. Škola na svém webu uvedla, že incident mezi čtvrťákem a pedagožkou se odehrál při vyučování. Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, řekla pro ČTK mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Ve středu po poledni jsme vyjížděli k případu napadení učitelky žákem. Pražští policisté nyní případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Učitelka při incidentu utrpěla drobné zranění, ošetření na místě odmítla,“ uvedla policejní mluvčí Siřišťová podle ČTK. Další informace k incidentu odmítla sdělit.

Případ řeší policie

„Dnes došlo během vyučování k incidentu mezi žákem 4. třídy a učitelkou,“ informovala na internetových stránkách ředitelka školy v pražském Kamýku Dagmar Bolfová. Incident řeší s žákem policisté i pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Na místo vyjížděla také pražská záchranka, podle její mluvčí Jany Poštové odvezla do nemocnice chlapce s psychickými potížemi. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy