Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dramatická proměna Kadyrova: Po nečekaném setkání s Putinem další vlna pochybností o jeho stavu

Vladimir Putin se setkal s Ramzan Kadyrovem.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Setkání

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov (46) se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem (70). Kadyrov tak vyvrátil spekulace o tom, že by měl být mrtvý nebo v kómatu, jak se v posledních týdnech psalo. Setkání vůdců proběhlo podle ruského webu Kremlin ve čtvrtek 28. září v Moskvě. 

V Moskvě proběhlo setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s čečenským vůdcem Ramzan Kadyrovem. Podle informací ruského webu Kremlin si promluvili o situace v republice. „Obecně je dynamika pozitivní,“ myslí si prezident Putin.

Při té příležitosti Kadyrov promluvil i pro televizi TV Rossija. Moderátor se ho zeptal: Je pravda, že se v posledních dnech hodně psalo o vašem zdraví. Co těm lidem můžete odpovědět?“ Kadyrov na to odvětil: „Achmat je síla“.

Špatný zdravotní stav?

Světem kolovaly zprávy o tom, že na tom není Kadyrov po zdravotní stránce vůbec dobře. Během návštěvy Putina sice nešetřil úsměvy, zahraniční weby si však všimly některých zvláštností. „Hlas a vzhled čečenského vůdce se dramaticky změnily,“ napsala Nexta TV na svém Twitteru.

Před několika týdny dokonce světem kolovaly zprávy, že měl Kadyrov zemřít nebo zůstat v kómatu. To ovšem následně sám čečenský vůdce popřel.

Vlna kontroverze

Jen pár dnů zpět navíc vzbudil Kadyrov pořádné nevole. Jeho patnáctiletý syn Adam totiž brutálně zbil vězně obviněného ze spálení koránu. Ramzan Kadyrov uvedl, že je na svého syna hrdý.

„Zmlátil ho a udělal správnou věc. Bez přehánění, ano, jsem na Adamův čin hrdý,“ uvedl podle dostupných zdrojů čečenský vůdce. Vysoce představení ruští představitelé videozáznam nekomentovali. Ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov dopředu novinářům na tiskové konferenci sdělil, že se k případu nebude vyjadřovat, protože „nechce“.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy