Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Dopadli dezinformátora Čermáka: Poláci ho zatkli u běloruských hranic, byl velmi překvapen

Tomáš Čermák dostal 5,5 roku vězení.
Zdroj: Profimedia
dezinformátor

Hledaný dezinformátor a odsouzený podporovatel terorismu Tomáš Čermák byl zatčen. Polští policisté jej zadrželi, když měl namířeno do Běloruska. Potvrdili to na sociální síti X. Na Čermáka byl vydán mezinárodní zatykač. Před časem tvrdil, že je v Rusku, panovaly o tom ale pochybnosti. Podle některých se měl i po vyhlášení pátrání zdržovat u svého bydliště na Plzeňsku.

Tomáše Čermáka hledala policie i v zahraničí, protože nenastoupil do vězení. Proti rozsudku se snažil bránit dovoláním, to ale nemění jeho povinnost do vězení nastoupit. Čermák podle pravomocného rozsudku v době koronavirové pandemie veřejně vyzýval k násilí na politicích. V živém vysílání na facebooku se vymezoval vůči novele pandemického zákona. Diváky půlhodinového videa vyzýval k aktivnímu odporu proti přijetí novely, k převzetí moci, k vypálení Senátu a k vymanění České republiky ze struktur EU a NATO.

Teď však spadla klec. "Do případu byli zapojeni příslušníci odboru centrálního cíleného pátrání, odboru pátrání a zjišťování totožnosti osob, kteří zahájili okamžité pátrací akce. Po provedení řady prověrek urychleně zjistili, že hledaný muž se pravděpodobně zdržuje v Lublinském vojvodství," uvádějí polští policisté na svém webu.

Myslel si, že na něj nepřijdou

"Hledaný byl dynamicky zadržen ve večerních hodinách 14. listopadu letošního roku na jedné z ulic poblíž Staroměstského náměstí v Lublinu," píše se v policejní zprávě. "Muž byl zcela překvapen a přesvědčen, že se mu podaří úspěšně skrývat před strážci zákona mimo Českou republiku," dodávají Poláci.

Sám Tomáš Čermák se snažil vzbudit dojem, že je v Rusku. "Nebudu vám říkat, na jakém místě jsem, třeba byste to poznali tady z těch obrázků, co mám na sobě. Myslím si, že je to každému asi jasné," říká Čermák. Z videa, ve kterém to tvrdí, to ale rozhodně jasné není. Po několika hodinách nové zprávy z Čermákova profilu na Facebooku zase zmizely.

Češi zatčení potvrdili

Před časem se objevily indicie, že Tomáš Čermák republiku vůbec neopustil a pohybuje se poblíž svého bydliště u Holýšova na Plzeňsku. Policie potvrdila, že podobné informace nebere na lehkou váhu a prověřuje je. "V pátrání po hledaném Tomáši Čermákovi nadále pokračujeme a zabýváme se i informacemi ve virtuálním prostředí, kromě jiného i výroky uvedenými ve videu," napsali policisté na sociální síti X.

Informaci o Čermákově zadržení potvrdili i čeští policisté na sociální síti X. "Šestatřicetiletého fantoma české dezinformační scény zadrželi včera polští kolegové na základě poznatků našich policistů. V nejbližší době bude následovat jeho předání do ČR," píší policisté.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy