Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dominik Feri tvrdě narazil a jde na 3 roky do basy! Náhradu škody soudce navíc zvýšil

+ Dalších 33 fotografií

Exposlanec Dominik Feri u Městského soudu v Praze nepochodil. Krátce po půl druhé byl vynesen rozsudek – prvotní verdikt platí. Feri jde tedy za mříže na tři roky. Soudce navíc zvýšil náhrady škod. Nyní se čte vysvětlení. Vše na místě sleduje redaktor eXtra.cz.

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri půjde za znásilnění dvou dívek a pokus o znásilnění další na tři roky do vězení. Trest mu dnes potvrdil odvolací soud. Rozhodnutí je pravomocné. Feri, který kvůli trestnímu řízení rezignoval na poslanecký mandát a opustil politiku, se může dovolat k Nejvyššímu soudu. Obvinění odmítá. Celý proces na místě sleduje reportér eXtra.cz.

Proti loňskému verdiktu se odvolal jak Feri, tak i dívky, které se domáhaly vyššího odškodného. Někdejší politik v odvolacím zasedání zpochybňoval jejich věrohodnost. Dva ze skutků popřel, třetí označil za dobrovolný sex. Obvodnímu soudu vyčetl, že nepředvolal jím navržené svědky, že vycházel z neobjektivních znaleckých posudků a že se nevypořádal s existující judikaturou.

Soudce: Dívky byly ve zranitelné pozici

Soudce během čtení rozsudku zmínil, že se jednalo se o mladé dívky, které byly relativně nezkušené. Bylo u nich podle něj zřejmé, že trpěly jinými nejistotami.

"Došlo ke dvěma navazujícím jednáním, kdy nejprve se pokusil dosáhnout styku vůči poškozené, ona se z toho vymanila, došlo k požití nápoje a pak cítila stav bezbrannosti," popsal soudce jeden z případů, kterého se měl Feri dopustit.

Soud zároveň i zvýšil i odškodnění obětem, což požadovala jejich zmocněnkyně Adéla Hořejší. Nyní má Feri zaplatit první poškozené 300 tisíc, další 150 tisíc plus 33 tisíc za psychoterapii a poslední oběti 60 tisíc. S dalším odškodněním odkázal poškozené soudce Libor Vávra na občanskoprávní soud.

Dominik Feri: Určitě podáme dovolání, skutky se nestaly

"Žít v právním státě znamená respektovat i ty rozsudky, se kterými bytostně nesouhlasíme, a o věcech, které se nikdy nestaly. Mohu jenom uvést, že ve věci bude přirozeně podáno dovolání. Trvám na tom, že k žádnému znásilnění nikdy nedošlo," sdělil Feri stručně novinářům při odchodu z jednací síně.

Právní zástupkyně poškozených Adéla Hořejší uvedla, že je ráda, že došlo k "validaci" prožitků obětí. "Je to pro ně nejvýznamnější pojmenování, ony potom mohou svoji negativní zkušenost lépe zpracovávat. Společnost jim dala za pravdu poté, co mnoho měsíců, několik let, čelily neustálému zpochybňování ze strany pana obžalovaného, bagatelizaci, zesměšňování a opravdu někdy i hrubému ponižování," řekla novinářům. Dnešní rozhodnutí je podle ní dobrou zprávou pro oběti podobných činů i do budoucna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy