Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Dominik Feri se měl pokusit o sebevraždu! Obviňovaný exposlanec se prý pobodal do břicha

Dominik Feri rezignuje na poslanecký mandát.
Zdroj: Profimedia
kauza feri

Exposlanec TOP 09 Dominik Feri (25) skončil v sobotu v podvečer v pražské nemocnici se středně těžkým zraněním. Spekuluje se o tom, že se pokusil o sebevraždu, uvádí portál Tn.cz. Případem se zabývají kriminalisté.  Informaci potvrdil i zdroj TV Nova.

"Společně se záchranáři jsme vyjížděli do Kubelíkovy ulice na Žižkově. Podle prvotních informací to byl pokus muže o sebevraždu. Případem se nyní zabývají kriminalisté,“ řekl podle portálu Novinky policejní mluvčí Jan Rybanský.

„Naše posádky zasahovaly u úrazu 25letého muže. Muž utrpěl středně těžká poranění a po celou dobu byl při vědomí. Po ošetření ho záchranáři převezli do nemocnice,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Podle informací Blesku se měl Dominik Feri pobodat do břicha.

Dominik Feri byl obviněn ze sexuálních deliktů

Státní zastupitelství 19. května zamítlo Dominiku Ferimu (dříve TOP 09) žádost proti zahájení trestního stíhání. Podle serveru Aktuálně.cz se Ferimu, který je obviněn ze tří případů znásilnění nebo pokusu o něj, nepovedlo obrátit kauzu ve svůj prospěch. V případě, že bývalého poslance soud shledá vinným, hrozí mu až dvanáct let za mřížemi. Feri svou vinu vždy rezolutně odmítal.

Exposlanec Feri byl tři čtvrtě roku prověřován pražskými kriminalisty pro podezření ze sexuálního násilí. S usvědčujícím zjištěním přišel jako první Deník N a web A2larm, kterým se povedlo shromáždit svědectví několika mladých žen, na nichž se Feri údajně dopustil sexuálního násilí. Policie Dominika Feriho obvinila 7. března letošního roku ze tří případů znásilnění nebo pokusu o něj.

Co se stalo

Ke spáchanému sexuálnímu násilí ze strany Feriho mělo dojít mezi lety 2015 až 2020, kdy se podle svědectví poškozených žen měl chovat hrubě, urážlivě a násilně. V té době byl Dominik Feri na postu teplického městského radního a později se stal poslancem.

K údajnému trestnímu jednání mělo dojít po jeho přistěhování do Prahy roku 2015. K seznamování se ženami nebo dívkami využíval sociální sítě, na nichž si s nimi sjednal schůzku. Následně se společně přesunuli do baru, k přátelům či do politikova bytu. Ve chvíli, kdy se začala policie intenzivně zabývat tím, k čemu přesně ve Feriho bytě došlo, převzala nad průběhem celého vyšetřování dozor žalobkyně Gřivnová z Prahy 3, tedy místa exposlancova bydliště.

"Další moment, který si pamatuju, je, jak jsem se vzbudila a byla jsem nahá, on na mě sahal. (…) Ani nevím, jestli jsme měli sex. Rozhodně vím, že mi do intimních míst strkal prsty, že na mě sahal, sahal na mě několikrát za tu noc," uvedla jedna z dívek, jíž bylo v době Feriho sexuálního útoku pouhých sedmnáct let. Podle jejích slov jí dal mladý politik napít a po nějaké době se probudila bezvládná v jeho bytě.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI

Související články

Další články

Nejnovější kauzy