Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dohlížet a trestat: Strážci pořádku vyzbrojeni testy na alkohol jsou již na festivalovém koberci

Policisté před hotelem Thermal.
Zdroj: Policie ČR
bezpečnost

Na letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF) se připravila také policie a strážníci. Na bezpečnost tisíců fanoušků a obyvatel města dohlídnou posílené hlídky policistů v uniformách i v civilu, zapojí se také hlídky z jiných měst. Pro zahájení i ukončení filmového festivalu je připravena antidronová ochrana, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Již delší dobu jsme s organizátory Mezinárodního filmového festivalu KV v kontaktu a společnými silami připravujeme bezpečnostní a organizační opatření, aby celý festival mohli návštěvníci prožít především v klidu a bezpečí," uvedl ředitel Územního odboru Karlovy Vary Michal Šavrňa. O bezpečnost se postarají také policisté s dlouhými zbraněmi, které mohou návštěvníci potkávat v centru lázeňského města.

V provozu bude kontaktní centrum

Rovněž bude po celý festival v provozu mobilní kontaktní a informační centrum, které Policie ČR provozuje v součinnosti s městskou policií. Pomohou lidem například s orientací ve městě. K dispozici budou mít i i přístroj ke zjištění alkoholu v krvi a návštěvníci mohou preventivně podstoupit orientační dechovou zkoušku, aby po festivalových oslavách neřídili pod vlivem alkoholu, uvedla mluvčí. Detailní opatření k ochraně návštěvníků policie neupřesňuje.

Festival je tradičně zátěží i pro strážníky. Městská policie Karlovy Vary podle mluvčí Nikoly Záhorové posílila služby o 30 strážníků. Hlídky budou dohlížet na veřejný pořádek a zajišťovat poklidnou dopravu.

Letos poprvé budou dohlížet na pořádek lázeňského města také strážníci z okolních měst. Například Sokolov vyšle na zahájení dva své strážníky. Výměnu umožňuje nové memorandum, do kterého se zapojilo už osm měst v kraji. Města si vzájemně vypomáhají kvůli personálnímu nedostatku strážníků.

Karlovarský festival je pro místní policisty největší zátěží v roce, dohlíží na bezpečnost tisíce lidí. Nejrušnějším dnem je zahájení, kdy oslavy pokračují do brzkých ranních hodin. V minulosti řešili policisté zejména rušení nočního klidu, drobné přestupky, ale i problémy s dopravou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy