Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Do Česka se žene vlna silných bouřek: Nebudou chybět ani kroupy, varují meteorologové

Bouřky: Ženou se do Česka, mají padat kroupy
Zdroj: Pixabay
Předchozí Další
Počasí

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali na svých oficiálních stránkách novou výstrahu před bouřkami. Podle nich potrápí v pondělí 18. září hlavně Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Liberecký a Ústecký kraj.

Česko opět potrápí bouřky. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny přes 30 mm, zesílením větru a menšími kroupami,“ napsali ve výstraze meteorologové na svých oficiálních stránkách.

Bouřky mají do Česka přijít v pondělí mezi 17:00 až 23:00 hodinou. Nebezpečí mohou představovat také menší kroupy a blesky. Nejvhodnější podmínky pro tvorbu silných bouřek a zároveň největší dopady očekáváme v jižních Čechách i s ohledem na lokálně vyšší nasycení půdy v Pošumaví,“ napsali meteorologové na Twitter.

Kde platí výstraha?

Výstraha je platná pro kraje Hlavní město Praha, Středočeský kraj (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Říčany, Sedlčany, Slaný, Vlašim, Votice), Jihočeský kraj (Blatná, České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Soběslav, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vimperk, Vodňany), Plzeňský kraj (Blovice, Horažďovice, Klatovy, Nepomuk, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Sušice), Ústecký kraj (Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem) a Liberecký kraj.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy