Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dlouhodobá předpověď počasí na srpen: Potrápí nás další vedra. Kdy přijdou srážky?

Ilustrační obrázek.
Zdroj: pixabay
Předpověď počasí

S příchodem srpna přicházejí dlouhodobé předpovědi počasí na daný měsíc. Český hydrometeorologický ústav předpovídá, že srpen bude opět extrémně teplý, ale dočkáme se i srážek. Kdy přijdou?

Období od 1. srpna do 28. srpna bude teplotně nadprůměrné, jak uvádí Český hydrometeorologický ústav na svých stránkách. „Nejtepleji bude pravděpodobně v prvním předpovědním týdnu (od 1.8. do 8.8.), následně bude pokračovat poměrně teplé letní počasí, ale průměrné týdenní teploty by měly zvolna klesat,“ stojí dále v dlouhodobé předpovědi.

První srpnový týden mají teploty přesahovat třicet stupňů (na některých místech až 36 stupňů, a to v pátek 5. srpna, pozn.red.), a ačkoli se na víkend ochladí, nebude to nijak výrazné, píše CNN Prima News.

Srážky budou v polovině měsíce

Co se týče srážek, nejvíce se jich má vyskytnout ve třetím předpovědním týdnu (od 15. srpna, pozn. red.). „Nepředpokládají se větší výkyvy v celkovém týdenním úhrnu srážek, ale vzhledem k této roční době se dají v důsledku bouřek předpokládat větší regionální rozdíly v celkovém úhrnu srážek,“ uvádějí meteorologové.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy