Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dezinformátorka Peterková skončila na ulici. Místo shánění práce škemrá u fanoušků o peníze

Dezinformátorka Jana Peterková.
Zdroj: Robert Procházka / Právo / Profimedia
nouze

Dezinformátorka a bývalá novinářka Jana Peterková se opět potácí v problémech. Své fanoušky vytrvale prosí o finanční příspěvky, nově také z toho důvodu, že přišla o bydlení, jak uvedla na sociálních sítích. Zdůvodňuje to morálními a etickými pohnutkami. Nakonec ale místo ulice skončila v nemocnici.

Jana Peterková je stálice české dezinformační scény. Ať už se jedná o covid, očkování, válku na Ukrajině či údajnou neexistenci České republiky, bývalá novinářka je vždy v čele rozzuřeného davu. Platilo to třeba i u soudu s Pavlem Zítkem, kdy Peterková burcovala skupinu, která se pokusila prolomit dveře do soudní síně. Ve snaze dostat se do jednací síně s omezenou kapacitou někteří z výtržníků napadli justiční stráž a vysadili dveře. Na chodbě dav skandoval hesla o gestapu a fašistickém státě. Jenže jak se zdá, pšenka jí v poslední době nekvete.

"Musím bohužel odejít z domova (z morálních a etických důvodů) sama! Nikdo mě nevyhodil! Ale z důvodů, které už znáte. Uvažuji to skončit. Nemám na právníka, nemám bydlení, ani dočasné, ani kam jít, ani na cestu. Kdo mi můžete jakkoli pomoct a poslat jakoukoli částku, nebo mi pomoci s bydlením či jinak, zachráníte mi život. Jinak nevím, co ještě dnes se životem udělám," vzkazovala podle některých příspěvků na Facebooku. Následně ale příspěvek ze svého profilu smazala.

Peterková jako bezdomovec na nádraží

Na sociální síti X se pak objevily fotografie, které měly Peterkovou zachycovat s lahví alkoholu a cigaretou na vlakovém nádraží v Českých Budějovicích. Jejich pravost se nicméně nepodařilo ověřit. Peterkovou se redakce eXtra.cz snažila oslovit, do vydání článku nicméně neodpověděla. Dezinformátorka však rozhodně neprosí o peníze poprvé.

Zůstala jsem úplně sama, a pokud nezaplatím do tří dnů nájem, zůstanu s dětmi na ulici. Pište mi klidně, že jsem socka, žebrák, i Ježíš Kristus se narodil svaté matce Marii ve chlévě a přežil jen díky dobrotě darů od lidí se srdcem,” psala už dříve a přiložila číslo účtu.

Nakonec měla Peterková podle informací eXtra.cz skončit v nemocnici. Uvedla to opět na svém profilu, informace pak ale zase smazala.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy