Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Dezinformátorka Peterková má smůlu. Soud smetl její odvolání kvůli jedné chybě

Aktivistka Jana Peterková.
Zdroj: Se souhlasem Jany Peterkové
+ Další 2 fotografie
soud

Známá postava české dezinformační scény Jana Peterková má smůlu. Pražský Městský soud podle informací serveru iRozhlas zamítl její odvolací řízení proti rozsudku za šíření lživých informací o očkování. Důvodem je, že nezaplatila soudní poplatek.

Pražský Městský soud definitivně potvrdil omluvu a peněžitý trest pro známou postavu české dezinformační scény Janu Peterkovou. Jak uvedl server iROZHLAS, nezaplatila soudní poplatek a žádost o osvobození od soudního poplatku poslala pozdě.

Důvodem jejího stíhání bylo, že šířila lživé informace, že v pečovatelském domě v Měšicích zemřelo po očkování několik lidí. Paní Peterková podala proti rozsudku Městského soudu v Praze z ledna 2022 odvolání. A toto řízení o odvolání bylo zastaveno z důvodu, že paní Peterková ve lhůtě nezaplatila soudní poplatek a podala pozdě žádost o osvobození od soudních poplatků. Tím je ta věc skončená,“ citoval iROZHLAS advokáta Roberta Falbra, který zastupuje ve sporu s Janou Peterkovou pečovatelský dům v Měšicích.

Vymyšlená zpráva o úmrtích v domově seniorů

Falbr dodal, že Peterková se proti rozhodnutí o zastavení odvolacího řízení může odvolat. „Nicméně úspěšnost toho odvolání shledávám jako naprosto mizivou,“ doplnil advokát.

Za lži o úmrtích po očkování na nemoc covid-19 v domově pro seniory uložil Městský soud v Praze Peterkové v polovině ledna pokutu 250 000 korun. Domu, který na ni žalobu podal, se musí také omluvit. Peterková na základě údajného svědectví zaměstnankyně domova v Měšicích u Prahy tvrdila na Facebooku, že v zařízení kvůli očkování zemřeli na přelomu let 2020 a 2021 senioři a u dalších se vážně zhoršil zdravotní stav. Senioři v pečovatelských bytech tam ale v té době přitom kvůli nedostatku vakcíny ještě vůbec nebyli očkováni. Peterková avizovala, že se proti rozhodnutí odvolá.

Peterková chce na Hrad

Peterková v lednu oznámila kandidaturu na prezidenta. "Pokud u nás budou zavírat politické opoziční aktivisty, zvážím znovu svou kandidaturu na prezidentku. Vést kampaň z vazby bude v současné situaci v ČR naprosto příhodné. Konec svobody i svobody slova v ČR," napsala tehdy na svůj Facebook.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy