Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dezinformátora Zítka chytili policisté na dálnici. Nechtěl spolupracovat, museli mu rozbít okénko a vyvlekli ho z auta

Dezinformátor Pavel Zítko byl zadržen policií. Hledají ho pro zpronevěru, zamkl se před nimi v autě
Zdroj: Profimedia.cz
použili sílu

Pavla Zítka, neúspěšného kandidáta na prezidenta a jednoho z přívrženců konspirační teorie, která tvrdí, že Česko je pouze firma, zadrželi policisté poté, co se s nimi Zítko začal handrkovat při dopravní kontrole. Odmítl s nimi jakkoli spolupracovat, zamkl se uvnitř vozu a muži zákona museli rozbít okénko jeho BMW, protože chtěli Zítka předvést na služebnu. Známý dezinformátor je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu zpronevěry. O incidentu informovali jak Zítkovi příznivci, tak policisté.

"Buzerace a brutální zásah vůči Pavlu Zítkovi, který je podle článku 23 Listiny základnich práv a svobod v odporu. Došlo k rozbití bočního okna auta nelegitimni policií, která přehlíží skutečné nacistické zločiny vlády a ostatních vlastizrádců a sama je součástí organizovaného zločinu," tvrdí příspěvek na Zítkových facebookových stránkách, který obsahuje i video, kde policisté rozbíjejí okénko BMW, v němž Zítka zastavili a ten jim odmítal otevřít dveře. Počínání policistů ukazuje i videozáznam, který se objevil na Twitteru.

Na záznamu je slyšet, jak policisté opakovaně Zítka vyzývají, aby otevřel dveře, jinak budou muset postupovat silou a rozbít okénko jeho vozu. Zítko neuposlechne a policisté tak okénko skutečně rozbíjejí a muže vytahují z auta. Zároveň poutají i muže, který se Zítka snaží bránit. To vše za pokřiku ženy, která video natáčí a tvrdí, že od policistů je to nehoráznost. Netrvalo dlouho a k incidentu se vyjádřili i policisté.

Zatčení bylo v souladu se zákonem

"Na sociálních sítích koluje video se zadržením řidiče osobního vozidla na dálnici D7. V současnosti můžeme sdělit pouze minimum informací, neboť stále probíhají procesní úkony," uvedli policisté na účtu na sociální síti X. "Ústečtí policisté dnes krátce před polednem u Postoloprt na Lounsku kontrolovali vozidlo, na jehož řidiče pražské státní zastupitelství vydalo souhlas se zadržením, neboť je podezřelý ze spáchání trestného činu zpronevěry," doplňují policisté.


"Jak je patrné z videí, byly použity donucovací prostředky, protože osoba odmítla uposlechnout výzvy policistů. Bližší info poskytneme, jakmile to bude možné," doplňují policisté. Pavel Zítko je český aktivista a podnikatel. V mediálním prostoru je uváděn jako dezinformátor. Věnuje se tématům jako investování do kryptoměn, očkování, chemtrails. Chtěl také kandidovat v prezidentských volbách v roce 2023, ale ministerstvo vnitra ho vyřadilo, protože nesplnil zákonné podmínky, neměl potřebný počet ověřených podpisů s podporou občanů pro jeho kandidaturu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy