Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Dezinformátor Vrabel svolává do Prahy další demonstraci. Mají se sejít desetitisíce lidí, tvrdí úřadům

Vrabel organizoval protivládní demonstrace.
Zdroj: Profimedia
demonstrace

Nedávno odsouzený dezinformátor Ladislav Vrabel si nedá pokoj a v sobotu chystá další demonstraci nespokojených lidí. Očekávají se na ní desetitisíce účastníků a protestovat se bude jak proti Fialově vládě, tak proti pomoci Ukrajině či zvyšování cen, uvádí se na stránkách Prahy. Vypadá to také, že se Vrabel definitivně rozešel se svým bývalým parťákem Jindřichem Rajchlem, se kterým dříve na demonstracích vystupovali společně.

Pořadatel protivládních demonstrací Ladislav Vrabel dostal minulý čtvrtek u soudu čtyřměsíční trest vězení s odkladem na rok a půl, jak uvedla ČTK. Důvodem byl fakt, že ve svém videu řekl, že Česko plánuje použít jaderné zbraně proti Rusku. Veřejně tak šířil dezinformace, a především poplašné zprávy. Česká republika totiž ani nedisponuje jaderným arzenálem. Okamžitě po skončení soudu ale začal Vrabel lhát znovu.

Po odsouzení za lži lhal znova

„Soudce řekl v rozsudku, že jsem řekl, že česká vláda bude útočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi. Takže tenhleten režim nejenže na to nemá právní prostředky, aby mě odsoudil, ale musí nakonec udělat to, že soudce řekne to, co jsem nikdy neřekl,“ uvedl Vrabel do mikrofonu před svými příznivci, kteří následně začali křičet, že soudce je lhář. Je jím ale spíše Vrabel, protože žalovaná slova jsou jasně zaznamenána na videu.

Další demonstrace

Ani zamotání se do vlastních dezinformací však Vrabelovi nezabránilo svolat další protivládní demonstraci na sobotu 6. května. Podle informací na webu hlavního města očekává Vrabel, který je pravděpodobným ohlašovatelem demonstrace, poměrně velké množství lidí, aniž by specifikoval téma demonstrace. „Každý demonstrant může přinést transparent či vlajku, kterými může svobodně vyjádřit jakékoliv své politické názory bez ohledu na hranice. Pořadatelé budou tuto svobodu demonstrantů plně akceptovat,“ píší na oficiálním webu Vrabelovi lidé.

Na „Veřejném shromáždění za účelem vyjádření politických postojů k současnému vedení země“, jak je tato demonstrace ohlášena, její pořadatelé očekávají až padesát tisíc lidí. Reportéři eXtra.cz budou na místě situaci sledovat. Na poslední demonstraci totiž po jejím skončení došlo k mnoha excesům, zvláště pak na násilný pokus o sundání ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy