Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dezinformátor v boji o Hrad: Kandidát na prezidenta Pavel Zítko šíří bláznivé konspirační teorie

Kandidáti na prezidenta 2023: Pavel Zítko šíří konspirační teorie
Zdroj: Pavel Zítko / Profimedia.cz, publikováno se souhlasem
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
BOJUJE O HRAD

Pro mnohé lidi budou nadcházející prezidentské volby velmi těžké. Na jedné straně stojí Andrej Babiš, na druhé několik podobně silných kandidátů, kteří se proti expremiérovi vymezují. Je tu vlastně jiná alternativa? Ano, je. Vítejte do bizarního světa kandidátů, kteří jsou tu v každých prezidentských volbách a i v časech nelehkých rozhodování nám dokážou na rtech vykouzlit pobavený úsměv. Jedním z nich je i Pavel Zítko, který na Facebooku šíří konspirační teorie. 

"Čarování pokračuje brutálním způsobem. Jen debil si myslí, že jsou to kondenzační páry," píše Pavel Zítko na Facebooku k fotografii kondenzačních čar, které tvoří letadla na obloze. Lidé zasvěcení do konspiračních teorií už jistě vědí, kam tím tenhle kandidát na českou nejvyšší ústavní funkci míří.

Chemtrails. Evergreen, který je tu snad tak dlouho jako letecká doprava samotná. Jeho zastánci věří, že existuje nadnárodní společenství, které rozhoduje o životech nás všech a jež nás tímto způsobem kropí a kontroluje porodnost populace, šíří přes chemtrails nemoci a podobně. "Důvodů pro vypouštění těchto látek zastánci chemtrails uvádějí více, od boje s globálním oteplováním pomocí tzv. globálního stmívání až po pokus o snížení lidské populace a ovládání lidí," uvádí česká Wikipedie.

"Ve společnosti se vždy najde pár stovek až tisíců lidí, kteří šíří šílené konspirace a teorie, ať je to pití SAVO na covid-19 nebo chemtrails. Podle našich dat na takové bludy naletí jen pár procent společnosti a jen zlomek z nich se podle toho skutečně řídí. Ale i těch pár, kteří nebezpečným fámám naletí, může skončit s úrazem nebo na ARO," řekl Nikola Hořejš, sociolog a analytik výzkumné společnosti STEM v dřívějším rozhovoru pro eXtra.cz.

V době vydání článku Zítko na Facebooku sdílel post, ve kterém tvrdí, že byl 18. listopadu odsouzen a popraven ředitel farmaceutické společnosti Moderna. To je naprostá lež. Zda to s konspiračními teoriemi Pavel Zítko dotáhne až do souboje o Hrad, to bude jasné tento týden. Do 24. listopadu budou moci adepti odstranit chybné údaje na kandidátkách, nebude ale možné dodávat chybějící podpisy, uvádí ČTK. Uvidí se tak, zda Zítko dokázal sehnat potřebných padesát tisíc podpisů občanů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy