Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dětští piráti silnic: Dva špunti v Brně uháněli v mini Lamborghini po dálnici

Malí piráti silnic nespáchali žádný přestupek, autíčko ale na čtyřproudou silnici nepatří.
Zdroj: MPČR Brno
Předchozí Další
+ Další fotografie
Brno

Po čtyřproudé silnici v Brně o víkendu uhánělo dětské elektrické autíčko i se dvěma pasažéry. Malí chlapci prý nedopatřením špatně odbočili, přivolaným strážníkům navrhli, že vycouvají zpátky. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Chlapci podle něj věkově odpovídali nižším ročníkům prvního stupně základní školy. Mluvčí policie David Chaloupka ČTK řekl, že nejde o trestný čin, zprávu o události policisté poslali Orgánu sociálně-právní ochrany dítěte.

Autíčko s dětmi se prohánělo v sobotu odpoledne po staré dálnici v Bystrci. "Při spatření žlutého dětského lamborghini se dvěma malými chlapci na palubě zbystřil dospělý řidič jedoucí stejným směrem a u elektrického autíčka hned zastavil. Groteskní, a současně nebezpečný výjev popsal na lince 156," uvedl Ghanem.

Na místo tak dorazila hlídka městských policistů. Strážníci podle mluvčího odstavili svůj vůz tak, aby dětem poskytlo ochranu před provozem. "Rozsvítili majáky a vydali se zjistit, co přivedlo dva malé dobrodruhy na frekventované místo," uvedl Ghanem.

Zákon neporušili

Jeden z chlapců podle mluvčího nejprve poplakával, za okamžik už si však s hlídkou městské policie oba bezstarostně vykládali. "Přispěl k tomu kamarádský přístup strážníků, kteří si od dětí ochotně nechali předvést i to, jak se odklápí kapota, a prohlédli si dvě uložené baterie. Chlapci se holedbali, že autíčko může jet až 300 kilometrů v hodině, a navrhovali, že vycouvají zpátky na sídliště. Odtud prý totiž nedopatřením špatně odbočili," uvedl Ghanem.

Republikoví policisté zatím vyhledali a přivezli rodiče, kteří si děti i s autíčkem posléze odvezli. "Nebyl spáchán žádný trestný čin, policisté ale odeslali zprávu o události na Orgán sociálně-právní ochrany dítěte," řekl ČTK mluvčí policie David Chaloupka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy