Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Detaily vraždy v pražském hotelu: Hledaný Petr prý Kláru (†33) pronásledoval, její auto našli na Brněnsku

Vražda v Praze: Detaily smrti Kláry (†33), Petr ji měl pronásledovat
Zdroj: policie ČR
Detaily vraždy

Vražda pohledné blondýnky Kláry M. (†33) otřásla Českem. Policisté našli její tělo v pražském hotelu Grandior a podezřelým se stal její milenec Petr Kraus (42). Zatímco on se do ní totiž zamiloval, ona jeho lásku neopětovala, v Liberci měla přítele. Jak nyní informoval web CNN Prima NEWS, muž je stále na útěku a pátrá po něm policie, našlo se ovšem jeho auto.

Pohledná Klára žila v Liberci se svým přítelem. Jemu také řekla, že jede na pracovní cestu, místo toho se však potkala s Petrem Krausem v Praze.

Partnerovi se naposledy naposledy ozvala ve čtvrtek. „Naposledy se mu telefonicky ozvala z pracovní cesty ve čtvrtek 2. února kolem 19. hodiny s tím, že se vrátí následující den, tedy v pátek 3. února,“ uvedli před pár dny policisté. Mobil měla Klára vypnutý a partner se jí tak nemohl dovolat. Její tělo bez známek života našli policisté v sobotu večer v hotelu Grandior u Florence.

Petr prohrál peníze v casinu

Webu CNN Prima NEWS se následně ozvala Klářina kamarádka, která přiblížila situaci. „Byli v Praze. Petr v pátek večer prohrál všechny zbylé peníze, co měl, a nechal tam do zástavy i svůj mercedes. Myslím si, že tam vznikl celý spor. Petr se bál, že už nemá nic – nemá dům v Libverdě, který prohrál, nemá nic na účtech, nemá nic ušetřeného a bál se, aby ho neopustila,“ prozradila.

Petr Kraus miloval gambling a oblíbil si zejména poker. Jenže často prohrával a jinak tomu nebylo ani v pátek. S Klárou se poznali před čtrnácti měsíci, protože oba pocházeli z Liberecka. „Od třetího měsíce vztahu se ho snažila zbavit, protože ji pronásledoval, dokonce jí pod auto dával sledovací zařízení. Dělal jí žárlivé výstupy a vyhrožoval. Opakovaně se obracela na policii s žádostí o pomoc, vždy to ale vyznělo do ztracena,“ přiblížila dále kamarádka. Svému partnerovi o Petrovi lhala.

Policie po muži stále pátrá, našli auto

Po muži policie stále pátrá, jak se ostatně uvádí i na oficiálních stránkách. „Služba kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy pátrá od časných ranních hodin 5. února po 42letém Petru Krausovi z Lázní Libverda na Liberecku jako po hledané osobě. Je vysoký 190 centimetrů, štíhlé, sportovní postavy. Vlasy má krátké, na stranách vyholené. Městské státní zastupitelství v Praze udělilo předběžný souhlas s jeho zadržením v souvislosti s prověřováním zvlášť závažného zločinu. Muž je pravděpodobně ozbrojený, a proto se ho v žádném případě nepokoušejte zadržet. Pokud víte, kde se zdržuje, nebo ho uvidíte, informujte nás o tom neprodleně na lince 158,“ píší policisté.

Po útěku z hotelu, kde měl ženu zavraždit, si vzal její auto Škoda Scala s registrační značkou 5L79685. Policii se podařilo vůz dne 7. února najít na Brněnsku. Nevylučuje se ani to, že muž odjel do zahraničí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy