Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Detaily vraždy Josefa (†18) v Bašce: Mladého varhaníka měl v kostele ubodat kamarád

Vražda varhaníka v obci Baška.
Zdroj: Se souhlasem obec Baška, Profimedia, koláž eXtra.cz
Detaily

V malé obci Baška na Frýdecko-Místecku došlo k obrovské tragédii. V kostele sv. Václava byl zavražděň osmnáctiletý varhaník Josef. Mrtvého syna našli rodiče dalšího dne, když se ho rozhodli hledat, protože se přes noc nevrátil domů. Jak informoval Opavský deník, vraždit měl jiný varhaník, Josefův kamarád z farnosti nacházející se nedaleko. 

Osmnáctiletý varhaník Josef měl celý život před sebou, jenže ve středu z dosud neznámých motivů vyhasl. Jelikož měl rád hudbu, farář mu svěřil klíče od kostela sv. Václava v obci Baška, kde mohl cvičit na varhany.

A chtěl tak učinit i ve středu, kdy se do kostela vydal. Rodičům bylo podezřelé, že se jejich syn přes noc nevrátil domů, proto se rozhodli dalšího dne dopoledne Josefa hledat. V kostele se jim však naskytl hrůzný pohled na jeho ubodané tělo.

Vraždit měl jeho kamarád

Jak informoval Opavský Deník, pachatelem by měl být Josefův kamarád, také varhaník, a to z Frýdlantu nad Ostravicí. Svůj hrůzný čin měl navíc plánovat, před vraždou seděl v autě a poté z něj vystoupil s nožem v ruce. S nožem se do auta zase vrátil. Policie pachatele již dopadla, ovšem nechce prozatím sdělovat detaily.

„Z farnosti ve Skalici, pod kterou kostel v Bašce spadá, si mladík nejspíš ve středu půjčil klíče a šel cvičit na varhany. Nepřišel potom na noc domů a druhý den ho rodina hledala a bohužel našla tam, kde ho našla. Nebylo mu pomoci, prý to byl útok neslučitelný se životem, ani záchranka by s tím nic nesvedla,“ prozrazovali již zmíněnému webu sousedé.

Pocházel z věřící rodiny

Josef byl studentem strojírenství na průmyslové škole, byl nábožensky a také hudebně založený a měl bratra a dvě sestry. Po dostudování chtěl jít na vysokou školu, aby se mohl stát pedagogem, jako jeho otec.

„Je to neuvěřitelná tragédie. Byl to velmi milý chlapec, který pochází z věřící rodiny. Tatínek je středoškolský učitel, maminka zpívá ve zdejším kostelním sboru. Vůbec nechci věřit tomu, co se stalo,“ prozradila Blesku místní žena.

V pátek 2. prosince se ve 12:00 hodin vesnicí rozezněly zvony, které vzdaly zesnulému varhaníkovi hold. „Naší obcí otřásla tragédie, která nemá obdoby. Smrt mladého člověka v kostele nemůže mít slitování. Kam to, lidé, směřujeme!? Ve 12 hodin se Baškou rozezní zvony, zastavme se, přemýšlejme a uctěme památku minutou ticha. Upřímnou soustrast rodině a blízkým,“ napsala obec na Facebooku.

Na neděli je pak v kostele naplánován tzv. kajícný obřad s účastí biskupa ostravsko-opavské diecéze Mons. Martina Davida.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy