Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Detaily tragédie v Praze 4: muž (†34) pobodal dvě ženy. Příčinou útoku mohla být psychóza

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
Příčina

V Praze 4 poblíž nákupního centra došlo o víkendu k tragédii. Čtyřiatřicetiletý muž bezdůvodně zaútočil na dvě kolemjdoucí ženy a pobodal je. Obě skončily se zraněními v nemocnici. Muže policie zastřelila, protože byl agresivní a chtěl zaútočit i na hlídku. Jak nyní informoval Blesk, jednou z verzí, proč agresor napadl dvě náhodné kolemjdoucí, byl jeho psychický stav.

V sobotu večer zaútočil neznámý muž z naprosto nepochopitelných důvodů na dvě kolemjdoucí ženy. Celý incident se odehrál v Praze 4 v Novodvorské ulici u nákupního centra OC Novo Plaza. Muž ženy neznal, přesto na ně zaútočil nožem a poškozené skončily v nemocnici.

„Muž v sobotu v podvečer zaútočil v Novodvorské ulici v Praze 4 nožem na dvě ženy. Policie útočníka vypátrala, ten poté ale neuposlechl jejich výzvy, odmítal spolupracovat a pokusil se zaútočit i na policisty,“ řekl pro iDNES mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Muž byl vypátrán v Jílovské ulici a místo toho, aby se vzdal, šel s nožem proti policistům. I proto na něj policisté vytáhli zbraně a zastřelili ho.

Příčiny útoku se zjišťují

Policie nyní zjišťuje příčiny útoku. „Jednou z verzí je, že muž zaútočil kvůli svému narušenému psychickému stavu,“ prozradili vyšetřovatelé Blesku. „U takového pachatele mohlo jít o nějaký druh psychózy. Mohl mít neopodstatněný a silný pocit potřeby se chránit, nebo naopak mstít, což ho mohlo dovést k útoku. Ve chvíli policejního zásahu pak výzvy k odhození zbraně mohly ještě navýšit pocity jeho úzkosti a vyprovokovat ho tak k další agresi,“ uvedla pro již zmíněný web psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

Do popisovaného stavu mohly muže přivést drogy. Jaký je skutečný stav věcí, to vyšetřovatelé ještě stále zjišťují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy