Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Detaily smrti Čecha v Kyjevě: Byl dvakrát střelen do břicha, poblíž hrobu nastražili vojáci granát!

Město Makariv na Ukrajině.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 20 fotografií
Válka na Ukrajině

Válka na Ukrajině stále nebere konce a nevinní lidé přicházejí o život. Jedním z nich je i řidič kamionu Tomáš (†49), který odjel dobrovolničit na Ukrajinu a který byl zastřelen ruskými vojáky. Na povrch nyní vyplouvají nové informace ohledně toho, jak byl zavražděn. Jak uvedl server Seznam Zprávy, střelili ho dvakrát nemilosrdně do břicha a svým zraněním na místě podlehl.

Jednou z obětí války na Ukrajině je i dobrovolník a řidič kamionu Tomáš, který odjel do země pomáhat civilistům na konci února. Uvedla to na sociálních sítích policie Kyjevské oblasti. Ruští vojáci ho nemilosrdně zastřelili a umístili do hrobu s dvěma dalšími muži, jejichž totožnost zatím není známá. „Byl zabit dvěma výstřely do břicha. Poblíž hrobu byla past, kterou tam ruští vojáci nastražili,“ prozradil detaily šéf policie Kyjevské oblasti Andrij Něbytov pro Seznam Zprávy.

Tělo bylo nalezeno u města Makariv nacházejícího se v Kyjevské oblasti. Nedaleko se také nachází Buča, což bylo místem jednoho z nejhorších a nejzvrácenějších ruských útoků.

U hrobu byl nastražený granát

Šéf policie prozradil také to, že byl u hromadného hrobu zamaskován granát typu F1. „To znamená, že lidé, kteří to udělali, tedy ruská armáda, doufali, že ti, co těla najdou, na granát šlápnou a zemřou nebo budou zraněni,“ vysvětlil.

Podle informací Něbytova se měl na tomto místě nacházet oddíl Národní gardy Ruské federace a také čečenské jednotky. Zavraždění muži nebyli pohřbeni "křesťanským způsobem", ale byli do jámy jednoduše naházeni.

Tělo mrtvého Čecha se momentálně nachází v márnici. „Máme informace o tom, že Tomáš má v České republice bratra a manželku. Zástupci české strany jednají o jeho pohřbu. V případě potřeby usnadníme vývoz těla do vlasti,“ doplnil ještě Andrij Něbytov.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy