Trendy
Ano, šéfe! Zrádci 2025 Love Island 2025

Detaily mordu na Jablonecku. Vraždící senior měl zastřelenou dvojici znát. Sousedé promluvili

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
detaily

Z vraždy dvou lidí ve Smržovce na Jablonecku je podezřelý jednaosmdesátiletý muž, informovala na webu policejní mluvčí Dagmar Sochorová. S oběťmi se senior znal, podle sousedů šlo o rodinné příslušníky. Zbraň, kterou střílel, držel podle policie nelegálně. Sám skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Kriminalisté dostali oznámení o střelbě na pozemku u jednoho z domů ve Vrchlického ulici ve čtvrtek krátce před 14. hodinou. Po příjezdu na místě našli muže a ženu středního věku mrtvé a podezřelého, těžce zraněného muže. Záchranáři ho letecky přepravili na traumacentrum do Liberce.

Policie poté ujistila veřejnost, že nikomu ve čtyřtisícovém městě už nehrozí nebezpečí. Tragédie se odehrála poblíž školního areálu, se základní školou ale neměla žádnou souvislost.

Sousedé promluvili

K určení příčiny smrti obou zemřelých policie nařídila soudní pitvy. „Střelnou zbraň, kterou 81letý podezřelý muž držel nelegálně, policisté zajistili. Veškeré okolnosti uvedené tragické události nyní šetří krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová na oficiálních stránkách.

Sousedé jsou naprosto v šoku z toho, co se stalo. „Nikdy u nich žádné spory nebyly. Nikdy odtamtud nebylo nic slyšet,“ řekl pro CNN Prima NEWS jeden z tamních obyvatel. Ten zároveň uvedl, že oběťmi mají být rodinní příslušníci pachatelovy partnerky, která nedávno zesnula. Příbuzní si měli k němu přijet pro její věci.


„Vždy byl úplně v pohodě. Když jsem šel okolo s přítelkyní, tak zdravil. Vždy se bavil s lidmi ze sousedství, když šli okolo. Žádný problém jsem s ním nezaznamenal,“ uvedl další.

Exkluzivní rozbor Zrádců z pohledu režiséra Kruga a šampionky Šáchové: V čem se Mia liší od Nicole a jak hodnotí její intriky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy