Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Detaily krvavého útoku v Brně: Školačka před feťákem utíkala, když ji dohonil, pobodal ji nožem

Policie zfetovaného útočníka zadržela
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
krimi

Brněnští policisté zveřejnili na svých stránkách podrobnosti hrůzného činu v Brně. Při něm dospělý muž pod vlivem drog pobodal nezletilou školačku a nebýt rychlého zásahu kolemjdoucího, událost mohla skončit tragédií. Policisté ho dnes obvinili ze zvláště závažného zločinu, v případě prokázání a odsouzení může muž od soudu odejít až s výjimečným trestem.

Otřesný incident se stal v Táborské ulici v Brně. Ve středu odpoledne tam napadl muž malou školačku. Podle informací ČTK měl být pod vlivem drog a dívku měl napadnout s nožem v ruce. Kolemjdoucí, který zahlédl, co se děje, šel dívce pomoci. Následně na místo dorazili strážníci, kteří útočníka zpacifikovali.

Útočník se snažil vymanit a strážníkům vzdoroval. "Spoutali ho. Jakmile je spatřil, snažil se svědkům vymanit a prudce proti hlídce vykročil. Strážníci měli muže pod kontrolou do příjezdu policistů," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. “Nikomu nehrozí žádné nebezpečí,” uklidňovala veřejnost po incidentu policie na sociální síti X.

Ve čtvrtečních ranních hodinách už policisté zveřejnili jak video se zadržením zfetovaného muže, tak informaci o tom, z jakého zločinu byl obviněn. "Případ vyšetřují krajští kriminalisté z 1. oddělení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu na dítěti mladším 15 let. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně trest výjimečný," uvádí mluvčí Petr Vala na webových stránkách policie.

Svědkyně pro web iDnes.cz popsala, jak napadení probíhalo. Muž měl prý podle všeho dívku honit. „Běželi od vedlejší základní školy, holka utíkala dolů po Táborské, on za ní. Před stánkem s ovocem a zeleninou chlapi feťáka zastavili, ať nikam neutíká, a snažili se ho hlídat. Najednou se feťák vysmekl, utekl a bodl ji," řekla webu žena, která celý incident měla vidět. Podle dostupných informací měl muž údajně čtrnáctiletou dívku bodnout do krku. Stav školačky je stabilizovaný, dívka ale leží na JIP.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy