Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Děsivý úraz komentátora Lachmana: Po pádu ze schodů ochrnul, skoro nemluví a nehýbe se

Komentátor biatlonu Lachman částečně ochrnul. Nahradí ho Soukalová.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia/Se souhlasem ČT
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Tragický pád

V březnu tohoto roku ještě stál reportér Tomáš Lachman (47) před kamerou a komentoval dění v Östersundu, kde probíhal biatlon. V letošní sezoně se však nevrátil. Podle informací webu iSport totiž spadl ze schodů a přivodil si opravdu těžký úraz, po kterém navíc částečně ochrnul. Výkony Markéty Davidové, Jessicy Jislové, Michala Krčmáře nebo Jakuba Štvrteckého tak budou nově komentovat bývalá biatlonová hvězda Gabriela Soukalová (34) a Tomáš Jílek (46).

Začátkem května si reportér Tomáš Lachman přivodil na dovolené těžký úraz, při němž částečně ochrnul. Jak informoval iSport, po pádu ze schodů ležel bez hnutí na lůžku a doktoři nebyli příliš optimističtí. Lachman prakticky nereagoval. Postupem času se však jeho zdravotní stav přeci jen trochu zlepšil.

„V poslední době se jeho stav významně zlepšil, začal dokonce v omezené míře komunikovat i se mírně hýbat. A všichni doufáme, že pokroky bude dělat i dál,“ prozradil pro již zmíněný web člověk z blízkého okolí rodiny, který si nepřál být jmenován.

Náhrada za Lachmana

Česká televize tak za Lachmana musela rychle najít záskok. Ženskou štafetu v biatlonu v Östersundu budou komentovat Tomáš Jílek, kterého si diváci mohou nejvíce pamatovat z komentování přenosů Tour de France nebo hokeje, a biatlonová hvězda Gabriela Soukalová. Ta v únoru tohoto roku odešla z Primy, kde moderovala pořad Showtime.

„Těším se na novou výzvu a i na to, že uvidím biatlon z úplně jiného pohledu,“ prozradila nadšeně v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy