Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Děkan Ševčík si po účasti na demonstraci zavřel další dveře: Odchod z čela disciplinární komise atletického svazu

Na demonstraci se prý pokusil strhnout ukrajinskou vlajku.
Zdroj: Profimedia
Odchod z funkce

Děkan Miroslav Ševčík (64) si pořádně zavařil. Během protivládní demonstrace se přimotal ke skupině, která útočila na Národní muzeum a chtěla sundat ukrajinskou vlajku. O jeho odvolání bude jednat akademický senát na VŠE 5. dubna. Podle informací iSportu navíc minulý týden skončil v čele disciplinární komise Českého atletického svazu.

Děkan Miroslav Ševčík se v sobotu 11. března zúčastnil protivládní demonstrace na Václavském náměstí, kde došlo ke kontroverzní akci. Protestanti chtěli z budovy Národního muzea strhnout vyvěšenou ukrajinskou vlajku. Sám Ševčík měl být jedním z těchto protestantů, ovšem on svou účast omlouval slovy: „Šel jsem jen náhodou okolo.“

Jeho přítomnost okamžitě vzbudila rozruch a Český atletický svaz se rozhodl jednat. Podle iSportu chtěl zasáhnout přímo předseda ČAS Libor Varhaník, jenže Ševčík, který působil v čele disciplinární komise ČAS, ho se svou rezignací předběhl.

Ševčík rezignoval

„Pan Ševčík na vlastní žádost rezignoval ke dni 23. března 2023 na pozici předsedy Disciplinární komise ČAS,“ vzkázala ředitelka svazu Karolína Farská. Ševčík se ke svému odchodu z této funkce vyjádřil podle iSportu následovně: „Rozhodl jsem se odstoupit po 35 letech jednak kvůli pracovnímu vytížení a také v souvislosti se změnami, kdy agenda týkající se dopingu přechází na jiný centrální orgán.“

O jeho dalším odvolání, tentokrát z funkce děkana, bude jednat také Vysoká škola ekonomická. Podle ČTK se zasedání akademického senátu Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze uskuteční ve středu 5. dubna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy