Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Další výsměch Janu Čižinskému. Obří cedule láká na jeho domácí záchod. Vše iniciovala známá politička

Jan Čižinský: Bývalá mluvčí Prahy 1 udělala z jeho domu veřejnou WC!
Zdroj: profimedia, Facebook Veroniky Blažkové, koláž eXtra.cz
Veřejné toalety

Na Praze 7 vzniklo nové veřejné WC. Ale ne jen tak ledajaké. Nachází se totiž v bytě Čižinských, přičemž sám Jan Čižinský je starostou této městské části. Na Facebooku se ihned začaly objevovat posměšné komentáře a různé narážky ohledně tohoto veřejného záchodu, které zinscenovala bývalá mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský přišel nedávno s návrhem, že by měly být toalety v pražských restauracích dostupné pro všechny zdarma. Tímto nápadem ovšem popudil plno restauratérů, kteří hřmí, že nejsou žádné veřejné toalety. Nejhůře tuto informaci nesly podniky, které se nacházejí v centru turistického dění.

Situaci ohledně dostupnosti záchodků vzala do vlastních rukou bývalá mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. U vchodu do starostova domu vylepila ceduli s nápisem: Veřejné WC u Čižinských. "Tato iniciativa Svobodných je vzkazem od majitelů restaurací, kteří se chtějí o své návštěvníky postarat také podle svého, tak to zkuste respektovat," napsala k diskuzi pod fotkou Blažková.

Čižinský však vzal celou věc s nadhledem a fotku oglosoval těmito slovy: "Hezký den. Pokud budete potřebovat paní Blažková, nechám Vás samozřejmě u nás doma odskočit. Na sedmičce to tak funguje skoro všude. Lidem pomáhám rád a díky tomu, že jsem v politice, mohu s kolegy pomáhat mnohem více než jako jednotlivec. Naplňuje mne to a výsledky mi dělají radost. Zdravím Vás."

Drsná diskuze

Jakmile však tuto ceduli Blažková vyfotila a přidala na Facebook do skupiny Letenská parta, strhla se v komentářích mela. „Vážený pane Čižinský, prosím přestaňte předstírat, že váš návrh s veřejným WC je O.K. Každé malé dítě ví, že problém není se slušnými lidmi (ti si obvykle dokáží ve městě včas poradit), ale s těmi méně přizpůsobivými a nacamranými turisty,“ napsal jeden z komentujících.

Největší kritiku však schytala sama iniciátorka. "Kdo vám dal právo za někoho mluvit?" rozčiluje se Lukáš Novák. "Paní Blažková, už jste toho předvedla dost jako tisková mluvčí MČ Praha 1, nechcete si dopřát zasloužený odpočinek od podobných projevů, jako je tento? Občané to určitě ocení! R.I.P., Blažková & Lomecký!" dodal uživatel Holub Holub.

"Uppps, tak tohle je slušný fail a hloupost. Tohle vyžaduje velkou dávku nedostatku všech forem inteligence," napsala Lin Sok. Dokonce někteří napsali, že paní Blažková takto vytrestala i bratra Čižinského, Pavla.

Jak vnímáte ceduli u domu starosty Čižinského vy? Napište nám do komentáře.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy