Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Další smrt na kolejích! Vlaky v neděli zabíjely na trati mezi Prahou a Benešovem

Ilustrační foto.
Zdroj: Jan Handrejch / Právo /Profimedia
neštěstí

V pražských Kolovratech srazil v neděli odpoledne vlak člověka, který na místě zemřel. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem byl tak v neděli ze stejného důvodu omezen už podruhé. Nejprve byla trať hodinu neprůjezdná, poté projížděly asi tři hodiny vlaky místem nehody po jedné koleji. Po 21:00 byl provoz obnoven bez omezení, uvedly České dráhy na svém webu.

Nehoda se stala po 17:00 u stanice Praha-Kolovraty. "Bylo to v místě, které není veřejnosti přístupné," uvedl Drápal. Na místo vyrazila posádka leteckých záchranářů, která ale už sraženému člověku nemohla pomoci. "Následkem srážky osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedli záchranáři.

"Dnes podruhé musíme z důvodu mimořádné události zastavit provoz na 4. koridoru mezi pražskou Uhříněvsí a Říčany," napsala na Twitteru Správa železnic. Dopoledne totiž srazil na stejné trati v úseku mezi Hostivaří a Uhříněvsí vlak člověka, který rovněž zemřel. Provoz poté stál zhruba dvě hodiny.

Také v sobotu zastavila srážka vlaku s člověkem provoz na železnici v Praze. Nehoda se stala u Běchovic, trať mezi hlavním městem a Kolínem byla kvůli tomu neprůjezdná asi dvě hodiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy