Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Další otřesný případ týrání pejska. Luckyho nechali majitelé vyhladovět. Bojuje o každý den života, říká Pospíšil

 Jiří Pospíšil popsal záchranu zuboženého pejska: Lidem se draly slzy do očí
Zdroj: Instagram Jiřího Pospíšila/Herminapress/Koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
zraněné zvíře

O europoslanci Jiřím Pospíšilovi je známo, že je milovník zvířat. Na Instagramu nyní sdílel příběh ze záchrany zuboženého psa. "I když se dalo podle prvotního popisu čekat, že pes na tom nebude dobře... to, v jakém stavu se ve skutečnosti nacházel, všem vyrazilo dech a některým se draly i slzy do očí," popsal Pospíšil průběh záchrany zraněného zvířete.

Emotivní příběh záchrany zraněného psa sdílel na Instagramu europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). "Byl sobotní podvečer, když od útulku, který se uplynulý víkend v Praze účastnil jedné velké psí akce, dorazila k mému týmu velmi znepokojivá informace, kterou mi hned volali. Na dvoře jednoho z pražských rodinných domů se měl už delší dobu pohybovat pes ve velmi zuboženém stavu. Čím více informací přicházelo, tím urgentněji situace vypadala. Během několika málo minut bylo jasné, že není na co čekat, a rozjela se záchranná akce, do které se zapojily všechny složky," popsal Pospíšil, jak se ke zraněnému psovi dostal.

Jiří Pospíšil: Před námi seděla naprosto odevzdaná hromádka neštěstí

Následovaly chvíle, kdy nebylo jasné, jak celá záchrana dopadne. "I když se dalo podle prvotního popisu čekat, že pes na tom nebude dobře…to, v jakém stavu se ve skutečnosti nacházel, všem vyrazilo dech a některým se draly i slzy do očí. Z místnosti pod domem, která sloužila zřejmě jako sklep a skladiště dohromady, majitelé vytáhli extrémně vyhublého psa. Psa, který už nedokázal chodit na zadní nohy a měl je plné ošklivých, rozsáhlých lézí, k tomu různé boláky, sedřené packy, stržené drápy…. Před námi seděla naprosto odevzdaná hromádka neštěstí, neschopná ničeho," pokračoval politik.

Na místě byl podle něj pes ještě ten večer úředně odebrán a okamžitě jel na jednu z pražských veterinárních klinik na urgentní příjem. Od té doby je v nepřetržité hospitalizaci. Jeho zdravotní stav je vážný, a proto podstupuje mnohá vyšetření a testy. Než budou mít veterinární lékaři všechny výsledky, jsou v prognózách opatrní.

"Dostal jméno Lucky (Štístko), protože jestli teď nějaký pes potřebuje pořádný kus psího štěstí, je to on! Navzdory extrémnímu stavu se moc snaží a bojuje o každý den života. Má chuť k jídlu, pije, snaží se stavět na nohy. Je rád za každé pohlazení," napsal Pospíšil, jak se nyní pejskovi daří.

Zubožený staford z Uherského Hradiště

Láska Jiřího Pospíšila ke zvířatům a zvlášť psům je dlouhodobě známá. Před pár týdny sdílel příběh zuboženého amerického staforda Bladea, kterého zachránili hasiči z Uherského Hradiště. Ti ho museli vysvobodit z bytu, kde trávil několik dní sám bez vody a krmiva. Zvíře bylo tak zoufalé, že pilo vodu ze záchodové mísy a na parapetu se snažilo ukořistit alespoň pár kapek dešťové vody. Na zvíře upozornila policii všímavá žena.


"Pes byl v Uherskem Hradišti díky všímavosti obyvatel zachráněn z bytu za pomoci policie a hasičů. Za tuto pomoc velice děkujeme, bez toho by nepřežil. Pejsek je už naštěstí umístěn v dočasné péči a teď mu začíná šťastný nový život," uvedl záhy na Facebooku tým ze společnosti Veterina Turčinková. Redakce eXtra.cz veterinu kontaktovala s dotazem, jak je na tom zvíře nyní. "Zatím je spokojený," uvedli veterináři. Hojně se spekulovalo o tom, zda se Blade ze zoufalství neživil svými výkaly. "Jestli se musel živit výkaly, to nemohu potvrdit, ale zvířata v zoufalé situaci toto dělají, takže to nevylučuji," dodala veterinářka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy