Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Další nepochopitelné detaily tragédie v Chorvatsku. Otec se měl fotit s granátem, který poté zabil jeho malého syna

Ilustrační fotka.
Zdroj: Profimedia
detaily

Chorvatská policie se i nadále zabývá obrovskou tragédií, při které přišel o život devítiletý chlapec, jenž zemřel po výbuchu granátu. Na povrch vyplouvají další detaily děsivého incidentu. Na absolutní nezodpovědnost otce upozorňuje web Jutarnji.hr, který přinesl informaci, že muž se měl s výbušninou dokonce fotit. 

V minulém týdnu média informovala o tragickém případu z Chorvatska. O život přišel teprve devítiletý český chlapec. S rodinou vjeli do vojenského prostoru, kde chlapec našel granát. Jeho otec mu údajně dovolil na něj sahat a dokonce si ho odnést do auta. Granát později vybuchl a hoch při tragédii zemřel. Portál Jutarnji.hr nyní upozornil na to, že otec se měl s výbušninou předtím i fotit.


V současné době je šestačtyřicetiletý muž stále vyšetřován, po provedení příslušných úkonů má být přemístěn do vazby. Předmětem řešení je také to, zda případ převezme česká policie. Otec dítěte je vyšetřován pro podezření z obecného ohrožení a rovněž z ohrožení života a majetku nebezpečným jednáním.

Výstražné tabule rodina ignorovala

Rodina vjela do vojenského prostoru i přes několik výstražných cedulí. "Očividně jeli na vojenské cvičiště vědomě a cíleně, aby tam šmejdili a sbírali různý vojenský materiál, jako jsou nábojnice. Projeli kolem několika tabulí, na kterých byla v cizích jazycích jasná varování o tom, kde se nacházejí a jaká nebezpečí na vojenském cvičišti číhají,“ uvedl zdroj pro již zmiňovaný web.


Otec měl dítěti dovolit vzít si granát do auta a rodina z areálu odjela. Později zastavili na odpočívadle u vesnice Bilišane u Obrovace kvůli poruše vozidla. "O něco později, kvůli poruše na autě, vozidlo zastavili u silnice. Dítě z vozidla vyndalo výbušné zařízení a to pak explodovalo,“ informovala zadarská policie na oficiálních stránkách.Související články

Další články

Nejnovější kauzy