Další kontroverze kolem Filipa Turka: Za válku na Ukrajině může NATO, šokoval politik
Filip Turek odjel na Ukrajinu. Společně s Petrem Macinkou v pátek navštívil Kyjev. Podle informací webu Novinky.cz při návštěvě prohlásil, že za válku na Ukrajině může zahraniční politika supervelmocí, rozšiřování NATO a etnické důvody.
Filip Turek se momentálně nachází na Ukrajině. Do země, kde od roku 2022 probíhá válka, odjel vlakem. Společně s ním jel také ministr zahraničí a životního prostředí Petr Macinka. Jejich příjezd byl zpožděn kvůli dronovému útoku na Kyjev, který podle ukrajinských úřadů v noci na pátek zabil nejméně čtyři lidi a dalších nejméně 22 zranil.
Za válku může rozšiřování NATO
Turek s Macinkou se následně vydali na místa, která útok postihl. Především se jednalo o bytové domy. Předseda Motoristů uvedl, že k tragédii vedla špatná zahraniční politika. „To je něco, na čem já trvám a opakoval jsem to mnohokrát. Že Ukrajina přijde o nějaká území, je něco, za co jsme byli nazývaní všichni proruskými,“ uvedl Turek při návštěvě zasažené oblasti podle webu Novinky.cz.
„Špatná zahraniční politika supervelmocí,“ specifikoval následně Turek. „Ne česká zahraniční politika,“ pokračoval. „Jedním z těch argumentů je nějaké rozšiřování NATO,“ zmínil. „Ten konflikt má mnoho důvodů. Pak to jsou samozřejmě etnické důvody, takže to, co vedlo k válce, to si tady nebudeme dělat hodiny dějepisu. Myslím si, že to všichni vědí a že se to smí říkat,“ dodal Turek.
GLOSA: Kotek vládne zábavě. Jeho tempo ale budí otázky
Související články

Turkovo vynechání ze seznamu ministrů rozzuřilo Klause. Drsná kritika prezidenta Pavla i Babiše

Putin udělal historickou chybu. Jeho konec Rusko nezachrání, říká polský exprezident

Trumpův mírový plán je hrozbou pro Evropu, tvrdí experti. Putinovi by připravil půdu pro útok

Babiš míří na Hrad s návrhem ministrů. Na tenkém ledě nejsou jen Turek a Macinka














