Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Další incident na Babišově mítinku: Inspekce prověří zásah proti ženě za facku policistovi

Babiše ve Vrchlabí nechtěli pustit na náměstí.
Zdroj: Se souhlasem Poslední skaut
+ Dalších 8 fotografií
policejní zákrok

Policejní úřad vnitřní kontroly prověří postup policistů v souvislosti se středeční návštěvou poslance a bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) v Českém Krumlově. Úřadu to uložil policejní prezident Martin Vondrášek, oznámila policie na Twitteru. Reagovala tak na video, na němž dva neuniformovaní policisté odvádějí v Krumlově do neoznačeného auta ženu. 

Babiš ve středu v Českém Krumlově a také v blízkém Frymburku podle médií čelil hlasitým protestům svých odpůrců, podobně jako v úterý v Třeboni na Jindřichohradecku. Video, které incident zachycuje, zveřejnil deník Forum 24.

Policie: Žena napadla neuniformovaného policistu

"Záběrům na videu předcházelo fyzické napadení neuniformovaného policisty ze strany ženy," uvedla policie. Postup a taktiku policistů policejní úřad vnitřní kontroly prověří, aby byly vyvráceny jakékoli pochybnosti, dodala.

Někteří lidé se ptají, co dělali policisté v civilu na politickém mítinku a proč byla žena odvezena v neoznačeném autě. „To jsou určité taktické postupy, které nebudeme více komentovat, ale samozřejmě i policisté v civilu se pohybují na podobných akcích,“ řekla pro Forum24 mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Horké chvíle v Třeboni

Babiš zažil nepříjemné chvíle už v úterý při návštěvě Třeboně. Nejprve ho vypískal dav odpůrců, nenechali ho v jeho obytňáku vjet na náměstí a následně přišlo varování, že hrozí atentát. "Policie nám doporučila, abychom z Třeboně odjeli, protože tam byl nahlášený atentát. Četl jsem v médiích, že to dál šetří, ale nevím k tomu nic dalšího," uvedl expremiér pro eXtra.cz s tím, že sám nemá další informace o tom, jak moc byla hrozba vážná.

Babiš jezdí za voliči po Česku, pořídil si k tomu obytný vůz. Odmítá, že jde o kampaň před prezidentskými volbami. Cesty podniká jako předseda hnutí ANO v souvislosti se senátními a komunálními volbami, řekl už dříve. Koncem června Babiš uvedl, že plánuje oznámit rozhodnutí ohledně své případné prezidentské kandidatury nejspíš 4. listopadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy