Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Další cirkus u soudu s dezinformátory: Před síní vypukly potyčky, Peterkovou odvezli do nemocnice

Jana Peterková s kolegou dezinformátorem, Patrikem Tušlem.
Zdroj: Profimedia.cz
soud

Ve středu proběhl ostře sledovaný soud s Patrikem Tušlem a Tomášem Čermákem. Ti jsou obviněni z nebezpečného pronásledování kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka v době koronavirové epidemie. Soudní jednání se neobešlo bez vyhrocených situací a teatrálních momentů. Ty způsobovali hlavně příznivci obžalovaných, kteří se opět snažili narušit soudní jednání. O události informovala ČTK, videa z potyček se objevila i na Twitteru.

"Okamžitě sem přijeďte, nebo se tady něco stane. Únos občana, veřejnost se nemůže domoct svých práv a hrozí tady konflikt, okamžitě sem pošlete hlídku, nebo tady dojde k nějaké situaci," křičela Jana Peterková na chodbě soudu do telefonu na videu, které se po dnešním jednání objevilo na sociální síti Twitter. Poté Peterková omdlela, podle informací z místa to mělo být kvůli vydýchanému vzduchu.

Peterková omdlela

Mluvčí záchranné služby Jana Poštová ČTK potvrdila, že záchranáři ošetřili ženu po kolapsu a odvezli ji do nemocnice. Peterková podle ní byla při vědomí. Do jednací síně se podle zdrojů z místa dostaly desítky lidí, ti se snažili i přes upozornění soudkyně natáčet a vysílat ze síně živé přenosy. Justiční stráž jednoho člověka ze soudní síně vyvedla. Po minulých událostech, kdy se rozzuřený dav příznivců Peterkové a spol. snažil proniknout do soudní síně, byli přítomni také policejní těžkooděnci. Peterkovou odsoudil soud za šíření dezinformací ke dvouleté podmínce.

Soud byl odročen

Hlavní líčení nakonec soudkyně odročila na konec července, kdy bude vyslechnuta znalkyně a projednávat se budou i další důkazy proti Patriku Tušlovi i Tomáši Čermákovi. Oba jsou také společně se Zdeňkem Masárem stíháni i kvůli výtržnictví. Další důkazy dnes navrhli obhájci obžalovaných.

Soud při dnešním hlavním líčení přehrál záběry či zvukové nahrávky obtěžování, kterého se podle obžaloby trojice dopustila. Tušl v reakci na záznamy uvedl, že nikoho neohrožoval, nebyl hrubý ani agresivní. Poukázal na to, že řadu videí natáčel Čermák, který kvůli pronásledování Kubka přitom obžalobě nečelí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy