Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

D4 by se mohla stát novým okruhem F1: Po dálnici se opět proháněla formule

Formule na dálnici: Vůz se proháněl po D4 za běžného provozu
Zdroj: Se souhlasem Prodrivercz
Formule

Po dálnici D4 se v sobotu proháněla formule. Stalo se tak podruhé během tří let. V roce 2019 totiž kamery zachytily podobný incident jako nyní. Tehdy však k potrestání řidiče nedošlo, ačkoliv ho policie dopadla. Na sociálních sítích, kde se zaběry ze sobotní jízdy objevily, se tak spekuluje, že jde o stejného jezdce.

"To si takhle jedete s Richardem Chladem na kávu a najednou vás předjede Dallara GP2. Ovšem Richard se toho zhostil se ctí, ze všech sil se snažil formuli zastavit," napsal na Instagramu uživatel bee_svj, přičemž připojil i video, na kterém je závodní vůz s označením Dallara GP2 zachycen.

Formule se po dálnici D4 proháněla za běžného provozu a kolem ní je vidět řada osobních aut. Jízda v závodním vozidle po běžných komunikacích je však nelegální. Formule totiž nesplňuje pravidla pro provoz na pozemních komunikacích. Nedisponuje totiž registrační značkou nebo blinkry.

Není to poprvé

Podobný incident se stal už v roce 2019, shodně na dálnici D4. "Policie má k dispozici dva videozáznamy, na kterých je zachycena jízda formule po dálnici. Motoristé, kteří vůz natočili, videa umístili na sociální síť," uvedla tehdy mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policie nakonec řidiče skutečně dopadla, avšak nemohla ho potrestat, protože podle portálu Novinky.cz vše zastavil správní orgán. Z antropologického posudku totiž vyplynulo, že „podklady k přestupku jsou velmi nízké kvality, a není tedy možné spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby“.

Na sociálních sítích se tak začalo spekulovat, zda jde o stejného řidiče jako nyní. Podobné tvrzení, za které šoférovi hrozí pokuta až 10 tisíc korun či sebrání řidičského průkazu na rok, bude ale těžké dokázat.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy