Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Čtyřletého syna použil jako štít, z jeho smrti obviňoval matku dítěte. Otec zabitého Frankieho z Mostu se na jeho pohřbu neobjevil

Vražda v Mostě: Otec zabitého chlapečka na jeho pohřeb nedorazil
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
poslední sbohem

Biologický otec chlapečka, který tragicky zahynul při hádce jeho rodiče s novým partnerem matky, nedorazil na pohřeb svého syna. Otec předtím obvinil matku z toho, že je za chlapečkovu smrt zodpovědná. Není tak jasné, jestli nedorazil z vlastního rozhodnutí, nebo ze strachu z konfrontace se zbytkem truchlící rodiny. Na pohřbu byl i reportér eXtra.cz. 

Ihned po smrti malého Frankieho jeho biologický otec vyjadřoval svou bolest na sociálních sítích. Ať už fotkami s chlapečkem, nebo příspěvky. „Když ji (matku dítěte, pozn.red.) muž, který zabil mého syna, v lednu zmlátil, právník jí řekl, aby nahlásila toho šíleného člověka. A co udělala? Zase chodila s tím feťákem. A zabila dítě. Bůh jí dá spravedlivý trest, vzala mi život, bylo by lepší, kdybych zemřel,“ napsal si po tragické události Francesco, biologický otec zesnulého chlapečka, na svůj facebookový profil. Poté však svůj vzkaz, ve kterém obviňuje matku dítěte z podílu na jeho smrti, smazal.

Reportérům eXtra.cz následně Francesco nabízel o tragické události rozhovor za úplatu, redakce však na jeho nabídku nepřistoupila. Čekali jsme tedy, zda jej budeme moci oslovit s otázkami alespoň na místě, kam se pozůstalí přišli s jeho zesnulým synkem rozloučit. Muž se ale v hloučku truchlících neobjevil. Zda má jeho nepřítomnost souvislost s obviněním matky, která tvrdí, že otec dítě použil jako živý štít, či s tím, že on sám je policií stíhán za nebezpečné vyhrožování, není jasné. Policisté ale byli na pohřbu, kde nechyběla redakce eXtra.cz, přítomni v poměrně velkém počtu.

Matka prý bere drogy

Podle našich zdrojů je matka závislá na drogách, které zároveň prodává. Stejně tak její partner, který má na svědomí život chlapce. O tom, že rodička užívá zakázané látky, údajně věděla jak policie, tak OSPOD. Na oba úřady totiž přišla už řada stížností mířících na matku a jejího partnera. „Všichni by měli jít za mříže, jak matka, tak otec, i ten, co bodl,“ má jasno svědkyně, která o otřesném zážitku pro eXtra.cz promluvila.

O život Frankie přišel během hádky právě mezi jeho otcem Franceskem a přítelem chlapcovy matky Michalem P. Ten vytáhl během sporu zbraň, kterou chlapce usmrtil, když ho bodl do krku. Útočník, který měl být během incidentu pod vlivem drog, následně z místa činu utekl. Později byl ale dopaden. Byl obviněn z pokusu o vraždu, usmrcení z nedbalosti a z nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v délce osmnácti let. Francesco je stíhán na svobodě pro nebezpečné vyhrožování.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy