Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Co vám Babišův PR tým neukáže: Protestující dav nechtěl pustit expremiéra v obytňáku na náměstí

Andrej Babiš ve Vrchlabí narazil: S obytňákem ho nechtěli pustit na náměstí
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Protest

Ne zrovna vřelé přivítání Andreji Babišovi dopřáli lidé ve Vrchlabí. Když se expremiér v týdnu snažil dostat se svým obytňákem na tamní náměstí, dav odpůrců šéfa hnutí ANO vůz obklíčil a nechtěl ho nechat projet. Jak je patrné ze záběrů na Twitteru, musel si Babiš vyslechnout neutichající pískot i bučení. Nakonec se ale na náměstí za asistence policie přeci jen dostal a se svými voliči se setkal.

Z pohledu na Instagram Andreje Babiše vypadalo setkání ve Vrchlabí jako poklidný mítink expremiéra se svými voliči. Do stories si totiž dal fotku, na které je zdánlivě obklopen svými příznivci, zatímco s nimi klábosí u svého obytňáku, s nímž se na konci května vydal na tour po České republice.

Jak ale ukázaly záběry z Twitteru, onen mítink byl vše, jen ne poklidný. Když se totiž Babiš snažil vjet s obytňákem přímo na náměstí, jak má v rámci své pravděpodobně prezidentské kampaně ve zvyku, vůz obklopil dav protestujících lidí.

Mítink překazil déšť

Několik desítek expremiérových odpůrců na Babiše neustále pískalo a bučelo. Do toho si navíc přinesli transparenty s hesly "Sbal se a táhni pryč" nebo "Bureše do koše". Nadávky si musel vyslechnout i exministr Karel Havlíček, kerý Babišovi dělá v uplynulých dnech společníka.

Nakonec se ale šéf ANO na náměstí i s přispěním policie přeci jen dostal a se svými podporovateli a s zhruba třicítkou podporovatelů se setkal. Mítink však vzápětí překazil déšť, což dosvědčuje fotka na Twitteru. Babiš tak na Vrchlabí nejspíš nebude vzpomínat zrovna s láskou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy