Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Chybělo málo a uřízli mi nohu, šokoval Zeman: Prozradil detaily pobytu v nemocnici

Miloš Zeman si rád během projevů při příležitosti státního svátku vyřizoval účty se svými kritiky.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 8 fotografií
zdraví

Exprezident Miloš Zeman strávil nedávno dva týdny v nemocnici. Nyní se rozmluvil o tom, jak vážná jeho situace byla. "V ohrožení života ani tak ne, ale v ohrožení nohy ano. Chybělo málo a mohl jsem k vám připajdat o jedné noze. Tu nohu by mi amputovali právě kvůli trombóze," prozradil Zeman v rozhovoru pro Blesk.

Miloš Zeman musel být v půlce března převezen do nemocnice, kde pobyl až do začátku dubna poté, co se mu v noze vytvořila sraženina, kterou bylo nutné chirurgicky odstranit.

Miloš Zeman: Chybělo málo a připajdal bych o jedné noze

Jak nyní exprezident sdělil Blesku, situace byla tehdy opravdu vážná. Tak v ohrožení života ani tak ne, ale v ohrožení nohy ano. Chybělo málo a mohl jsem k vám připajdat o jedné noze. Tu nohu by mi amputovali právě kvůli trombóze. Díky lékařům, ale také díky včasnému zachycení celého problému se to podařilo odvrátit a motolské nemocnici samozřejmě ještě jednou velice děkuji,“ řekl Zeman.

Zdraví bývalého prezidenta však trápí delší dobu. Nějaký čas už se pohybuje na invalidním vozíčku. Veřejně propíraná byla jeho hospitalizace na podzim 2021. Skupina senátorů tehdy dokonce uvažovala o zbavení Zemana funkce z důvodu, že na ni ze zdravotních důvodů nestačí.

„Já jsem svoji diagnózu řekl mnohokrát. Do většího detailu to neumím, protože nejsem lékař, ale moje diagnóza, stručně řečeno, zněla dehydratace,“ řekl nyní Zeman.

Doporučené video: Rozhovor s Milošem Zemanem na křtu knihy Spiknutí:

"Já jsem nikomu nebránil, aby informoval o mém zdravotním stavu. Teď jsem byl s ucpanou tepnou v motolské nemocnici a ta bez jakýchkoliv problémů pravdivě informovala o mém zdravotním stavu a téměř každý den pořádala tiskové konference. Bylo to v naprostém v pořádku. Nevím, proč ÚVN nedělala totéž. Z mé strany nebo ze strany mé rodiny žádné takové překážky nebyly," dodal.

Nyní se cítí dobře a básní o svém bungalovu

Nyní už se exprezident cítí fit. "Já se téměř vždycky cítím dobře. Někdy je to v rozporu se skutečností, ale dneska to v rozporu není," říkal redaktorovi eXtra.cz usměvavý Zeman minulý měsíc v salónku arcibiskupského paláce, kde probíhal křest knihy o údajném spiknutí politiků s cílem dostat ho z funkce právě ve zmíněném období na podzim 2021.

Řeč tehdy přišla i na jeho nový dům, kam se přestěhoval po konci svého prezidentského mandátu. "Je to nádherný bungalov a kromě toho má uvnitř v atriu krásnou japonskou zahrádku s rostlinami a kameny," řekl Zeman a líčil, jak mu v novém domě nic nechybí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy