Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Chceme také čerstvé potraviny: Poláci si stěžují na nával Čechů. Nakupujícím píší dopisy

Nákupy v Polsku: Kvůli Čechům na nás nic nezbývá, rozčilují se Poláci
Zdroj: Profimedia.cz
NAKUPUJÍ VE VELKÉM

Nákupuchtiví Češi, kteří do polského pohraničí míří za lepšími cenami, začínají tamním obyvatelům přidělávat pořádné vrásky na čele. Upozorňují na to polská média. Někteří obyvatelé se rozhodli vzít situaci do svých rukou. Českým nakupujícím píší dopisy, aby zbytečně neskupovali zboží ve velkém. Na svých internetových stránkách o tom ve svém vratislavském vydání píše Gazeta Wyborcza.

"My, obyvatelé města a obce Bogatynia, se na vás obracíme se žádostí o dodržování nákupní kultury," začíná dopis, který polští obyvatelé regionu nechávají za okny aut s českou poznávací značkou. Píší, že chápou, že k nim jezdí z Česka nakupovat kvůli lepším cenám, ale žádají je o dodržování určitých mezí. Dopis se objevil také na facebookovém profilu Artura Sienkiewicze, jednoho z místních, který celou iniciativu vymyslel, jak uvádí Gazeta Wyborcza.

"A co naše děti?"

Poláci si všímají hlavně toho, že Češi často nakupují ve velkém množství. "Vyvolává to pochybnosti, jestli nakupujete výhradně pro vlastní potřebu. My, obyvatelé obce Bogatynia, chceme, aby naše děti měly také přístup k čerstvým potravinám. Pomalu to ovšem začíná být nemožné - při příchodu do obchodu se čím dál častěji setkáváme s prázdnými regály," píší svým českým sousedům Poláci.

Situace si všiml i ekonom Lukáš Kovanda, který situaci okomentoval na svém twitterovém profilu. "Poláci u hranic si stěžují, že jim Češi vykupují zboží. Prosí je, aby brali ohledy. Češi ale prý mají obavy, že před Vánocemi na ně nezbude dost zboží. Hlavně nakoupí mnohem levněji. Na nákupu 25 položek v polském Lidlu ušetří několik stovek, při nákupu paliv už takřka 1000 Kč," píše Kovanda.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy