Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Čeští hokejoví junioři po získání stříbra smutní. Pro fanoušky i hráče nároďáku jsou však skvělí

Odváží si stříbro.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
hokej

Česká hokejová reprezentace do 20 let ve finále světového šampionátu podlehla domácí Kanadě 2:3 v prodloužení. Přestože zlatou medaili nakonec český tým nezískal, svým umístěním se postaral o nejlepší výsledek na tomto turnaji za více než dekádu. "Dali jste vzpomenout na zlatou éru," píší hráčům na Facebooku fanoušci.

Ačkoli se hráči české hokejové reprezentace do 20 let po finálovém zápase proti Kanadě moc neusmívali, jde bezesporu o nejvýraznější úspěch českého hokeje v poslední době. Český tým podlehl Kanaďanům 2:3 v prodloužení a z juniorského mistrovství světa si odváží stříbro.

Zklamání za chvíli opadne, vzpomínky budou krásné

Finále si přitom na tomto turnaji Češi nezahráli od roku 2005. „Pořád jsem v takovém stádiu, kdy panuje zklamání. Ale to brzy opadne, vzpomínky budou krásné,“ komentoval výsledek podle iDnes.cz útočník českého týmu Gabriel Szturc.

U fanoušků přitom hokejisté na celé čáře vyhráli. "Obrovská gratulace, teď to mrzí, že to nevyšlo, ale postupem času to doceníte, jaký je to úspěch. Největší radost jste udělali ale nám fanouškům, hokejovému národu, který hltal od Vánoc každý zapas. Dali jste vzpomenout na zlatou éru, vyhráli jsme nad velmocí, rozdrtili Němce, Rakousko, Švýcarsko. Skvělý zážitek pro fanouška. Hlavně to semifinále," komentoval výsledek na facebookové stránce české hokejové reprezentace fanoušek Petr.

Jakub Voráček: Skvělé tempo a mentální síla

"Díky, kluci, byl to opravdu zážitek a pro nás jste stejně zlatí," přidala se Marcela. "Na tohle se kluci bude dlouho vzpomínat. Díky," napsal jim Michal. "Hoši, hlavu vzhůru! Je to super! Konečně svět vidí, že se s náma musí počítat. Děkuji za krásné zážitky," píše Tomáš.

Hráči si podpory od fanoušků cení. „Jejich podporu jsme vnímali už od prvního zápasu, pak pořád víc a víc. Když už nešli spát, chtěli jsme jim to udělat pěkné. Snad jsme nezklamali,“ řekl podle iDnes kapitán týmu Stanislav Svozil.

Gratulací se český tým dočkal i od hokejových hvězd. "Skvělý turnaj pro Českou republiku. Spousta vzrušení, skvělé tempo, skvělá mentální síla," napsal na Twitteru útočník Columbusu Jakub Voráček. "Po dlouhé době se český národ opět těšil z hokeje. Díky, kluci," vzkázal Patrik Eliáš na instastories.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy