Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Český hokej má nového trenéra: Jalonena střídá Radim Rulík, vrací se i Nedvěd

Hokejový trenér Radim Rulík střídá Jalonena.
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
nový trenér

Novým trenérem české hokejové reprezentace bude Radim Rulík. Dosavadní kouč reprezentace do 20 let tak nahradí finského trenéra Kariho Jalonena, který končí společně s celým svým realizačním týmem. Další významnou změnou v národním týmu je návrat bývalého reprezentanta Petra Nedvěda do role generálního manažera, asistovat mu bude Martin Havlát. Informoval o tom Deník Sport.

Výkonný výbor Českého hokejového svazu pod vedením prezidenta Aloise Hadamczika se na své třetí schůzi rozhodl odvolat Kariho Jalonena společně s celým realizačním týmem české hokejové reprezentace. Jeho asistenty byli Libor Zábranský a Martin Erat, na postu trenéra brankářů působil Zdeněk Orct.

Rozhodnutí bylo přijato poměrem hlasů 9:2 – důvodem byly neuspokojivé výkony týmu na mistrovství světa v Rize a Tampere a následně také nedostatečné plány a představy Jalonena ohledně domácího šampionátu v Praze a Ostravě.

Vedení svazu také potvrdilo sestavu nového realizačního týmu pod vedením trenéra Radima Rulíka. Jeho asistenty budou Jiří Kalous a Marek Židlický, trenérem brankářů se stane Ondřej Pavelec. Všichni mají smlouvu na dva roky s možností roční opce, píše Deník Sport.

Nedvěd: Radim Rulík přinese zkušenosti

„Písemná zpráva od Kariho Jalonena nikoho neuspokojila. Každý čekal něco jiného. Nový realizační tým také přednesl svoji zprávu a celý výkonný výbor ji přijal s nadšením. Bylo jasně dáno, jak chtějí budovat nejprve evropské mužstvo. Ve zprávě je přiřazená role pro každého trenéra. Celá sezona bude soustředěna na přípravu na domácí mistrovství světa,“ okomentoval rozhodnutí svazu jeho prezident Hadamczik.

Radim je zkušený a uznávaný trenér, který přinese do týmu rozsáhlé zkušenosti. Věříme, že s ním dosáhneme úspěchů na domácím mistrovství světa,“ dodal Petr Nedvěd, který se vrátil do role generálního manažera českého mužstva.

Nový trenér českého národního týmu Radim Rulík prozradil, že je rád, že bude mít znovu příležitost spolupracovat s kolegy, se kterými dovedl české juniory k senzaci na posledním mistrovství světa, kde získali stříbrné medaile. Klíčovou záležitostí podle Rulíka bude skauting hráčů. Rovněž nastínil plán do sezony, kterou český tým zakončí domácím šampionátem.

„Chtěli bychom se prezentovat hokejem jako na MS dvacítek – aktivní, agresivní, s celoplošnou obranou a chtěli bychom určovat tempo zápasu. Být na kotouči agresivní, chodit do brány, reagovat na tempo soupeře a udržovat disciplínu, protože speciální týmy rozhodují zápasy,“ citoval Rulíka web Sport.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy