Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Českou televizi čeká změna: Dvořák v roli ředitele končí, nahradí ho Jan Souček

Petr Dvořák: Jako generální ředitel České televize končí
Zdroj: herminapress
česká televize

Novým ředitelem České televize již nebude Petr Dvořák, ten neobhájil svoji funkci, jak informovala ČTK. Funkci po něm převezme Jan Souček, novinář, který začínal v TV Nova, porazil ve volbě dosavadního šéfa ČT Petra Dvořáka. Ten tak neobhájil svou funkci a po dvou šestiletých mandátech ho tak čeká konec. Do třetího kola sice postoupil, ale nezískal dostatečný počet hlasů. 

Generálním ředitelem České televize nadále nebude Petr Dvořák. Neobhájil svoji funkci, ve které setrvával již od roku 2011, mandát mu skončí v září letošního roku. Rada ČT vybírala z pětice kandidátů. Nakonec zvítězil Jan Souček, jak informovala ČTK.

Kromě Dvořáka a Součka byli dalšími kandidáty bývalý šéf Primy Martin Konrád, producent Jan Štern a krizový manažer Jan Hřídel. V tajném hlasování vítězí ten, kdo získá deset a víc hlasů. V prvním kole získal Dvořák pět hlasů, Souček osm a Konrád jeden hlas, zbylí dva kandidáti nedostali žádný.

Rozhodlo až třetí kolo

O budoucnosti České televize rozhodlo až třetí kolo. Část radních se rozhodla nakonec dát svůj hlas Součkovi. Ten získal 11 hlasů, zatímco Dvořák pouhé 4. Od 1. října tedy ve své funkci pokračovat nebude. Souček, ředitel brněnského studia, má vizi ohledně budoucnosti ČT jasnou. Posílena by podle něj měla být publicistika, dokumenty a tvorba pro děti a mládež. Již dříve mimo jiné uvedl, že Česká televize stagnuje. „Mám pocit, že v pocovidových letech zůstává televize trochu přešlapovat na místě,“ uvedl pro brněnské studio. 

Manažer Petr Dvořák, který v minulém roce avizoval výrazné škrty v rozpočtu České televize, podle svých slov kandidoval naposledy. „Třikrát a dost, ale do třetice všeho dobrého,“ sdělil před samotnou volbou. Zkušenosti nejdéle působícího generálního ředitele ČT tak nestačily.

Související články

Další články