Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Česko sevřou tuhé mrazy. Teplota spadne hluboko pod nulu, meteorologové vydali výstrahu

Zima bude krutá.
Zdroj: Profimedia
Počasí

Do Česka se žene zima. V sobotu se po dlouhé době ochladilo, ještě výrazněji klesnou teploty v neděli. Příští týden by měly zavládnout tuhé mrazy, naměřené hodnoty na teploměrech dosáhnou až -15 °C. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. 

Zimu jsme si letos moc neužili, nyní se to ale změní. V lednu začaly markantně klesat teploty a meteorologové varují před námrazou, sněhovou pokrývkou či náledím. Zároveň by se mělo příští týden výrazně ochladit až na -15 °C.

Největší zasažené oblasti by měly být na jihovýchodě, kde má napadnout až 15 centimetrů sněhu. V Jeseníkách a Beskydech by obyvatelé měli dbát na zvýšenou opatrnost na silnicích. Zřejmě se bude tvořit bílá tma a ledovka.

Přicházejí mrazy

V sobotu se teploty budou pohybovat nad nulou, v průběhu dne by měly ale klesnout a večer začne mrznout. "Dnes ještě naměříme 4 až 8 °C, na J Moravy až 10 °C, také celkově ubude srážek. V sobotu ještě teploty vystoupí na 2 až 6 °C, od jihu bude dešťových srážek přibývat. Na horách bude většinou sněžit, a protože se od severu ochladí, k večeru se začnou objevovat sněhové vločky i v nižších polohách," informuje ČHMÚ na sociální síti X.


A mrazy budou pokračovat i v neděli. "Ráno se teploty očekávají jen slabě pod 0 °C, večer už mezi -4 až -8 °C. Sněžení bude během neděle ustávat," dodává ústav. I příští týden má být hodně mrazivý.

Zároveň ČHMÚ stále varuje před povodněmi. Od 5.1. platí výstraha hlavně v oblasti Děčína, Ústí nad Labem, Litoměřic, Pardubic, Mělníka, Neratovic, Brandýsa nad Labem, ale i Chebu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy