Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Česko pod návalem sněhu: Doprava kolabuje, stojí i vlaky a silničáři nestíhají

Dopravní nehoda u Častotic.
Zdroj: Facebook HZS Kraje Vysočina
+ Další 4 fotografie
počasí

V úterý ráno Česko zavalil sníh. Ten zkomplikoval dopravu na silnici i železnici. Podle serveru Novinky.cz je nejhorší situace ve středních Čechách, zejména na Benešovsku a Kutnohorsku. Problémy byly i na jihu Čech. Na mnoha místech jsou silnice stále neprůjezdné.

Kalamita nastala v úterý ráno na mnoha českých silnicích. Může za to husté sněžení, které zkomplikovalo dopravu jak na některých silnicích, tak i na železnici. Podle serveru Novinky.cz se kvůli ztíženým podmínkám, uvízlým vozidlům a projíždějící technice silničářů tvoří kolony. Nejhorší je situace ve středních Čechách, na Benešovsku a Kutnohorsku doprava kolabuje.

Náklaďáky blokují silnice

Problémy však hlásí také silnice I/3 z Prahy do Tábora, kde se rovněž tvořily kolony. Silničáři měli do boje se sněhem vyslat vše, co mají. Vážnější nehody však nahlášeny nejsou. „Silnice blokují nákladní vozidla, která nemohou projet,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Pavel Truxa.

Lépe na tom není ani železnice. "Aktuálně v ČR evidujeme 11 úseků s přerušeným provozem kvůli nepříznivému počasí. Správa železnic průběžně plní povinnost odstraňovat stromy z okolí tratí. Nyní problémy způsobuje hlavně těžký mokrý sníh, který větve a stromy naklání až do profilu trati a trakčního vedení," napsal na Twitteru účet Datel, jenž informuje o mimořádnostech na železnici.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy