Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Češka Zdenička se vydala se svými dvojčaty na slunnou Sardinii: Našla tam smrt

Zavražděná Zdeňka (†40) s pachatelem Frankem (45)
Zdroj: archiv F. W. P.
+ Dalších 7 fotografií
krimi

Češka Zdeňka Krejčíková měla svůj život spojený s italským ostrovem Sardinie. Když se tam vydala v roce 2020 se svými dvěma dětmi podruhé, dopadlo to bohužel tragicky. Její nový italský přítel ji totiž zavraždil. Soud ho nakonec poslal do vězení na doživotí. O případu informoval deník Blesk.

Až na italský ostrov Sardinie se vypravila Češka Zdeňka Krejčíková. Nejprve v devatenácti letech, aby zde strávila devět let. Tehdy se zde zamilovala do majitele několika barů, ve kterých pracovala.

Poté se vrátila do Čech a porodila s novým partnerem dvě děti. Dvojčata se však narodila předčasně, jedna z holčiček navíc měla diagnostikovánu mozkovou obrnu. Partner navíc nebyl ideální volbou. V době, kdy bylo dcerám osm let, tak zkusila Zdeňka znovu štěstí na Sardinii.

Z ráje se vyklubal horor

Tam měla podle deníku Blesk, který celý tragický příběh zmapoval, zajištěné bydlení, práci i nového přítele. Okouzlující a sportovně vypadající Ital se však ukázal být prokletím. „Dcera mi přestala telefonovat. Když jsem se jí ptala, proč mi nevolá, říkala, že má méně času, doprovází holky na kroužky. Ale bylo to z toho důvodu, že jí její přítel sebral telefony,“ řekla Blesku matka Zdeňky, která se jmenuje také Zdeňka.

V sobotu 15. února 2020 došlo k nejhoršímu, když nový partner po prudké hádce Zdeňku napadl kuchyňským nožem. Krvácející ženu pak i s dětmi odvezl nikoliv do nemocnice, ale do svého bytu. Lékaři už ji zachránit nemohli. Policie vraha po celonoční akci zadržela na parkovišti nákupního centra. Dvojčata byla s ním, zcela dezorientovaná.

Vrah vyfasoval doživotí

„Zdeňku jsem zabít nechtěl, její dvě holčičky pro mě byly jako vlastní dcery. Prosím rodinu, aby mi odpustila,“ řekl po činu vrah podle italského webu Lanuovasardegna.it.

Přesto, že se útočník snažil vše shodit na svoji oběť, byl nakonec odsouzen na doživotí. Kromě toho vyfasoval rok na samotce a musí uhradit matce oběti i oběma dětem po 200 000 eurech, což dělá dohromady přes 14 milionů korun. O děti se nyní stará babička, kterou trápí, že soud stále není u konce, protože útočník se může odvolat. „Její urnu s popelem mám pořád doma, chodím si s ní povídat. Ještě nepřišel čas ji někam uložit,“ uvedla zdrcená maminka zavražděné dcery.

V sardinském městě Sorso se po činu vydaly do ulic tisíce lidí, které šokovala zpráva o ubodání matky dvou dětí. Davy lidí daly najevo své znechucení z činu vraha Franka a průvod za zavražděnou Češku později přerostl i ve veřejné odsouzení jakéhokoli násilí na ženách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy